Testiranje Minera i odnos snage i potrosnje EWBF's Zcash CUDA miner. 0.3.4b VS DSTM's ZCash zm 0.5.3 windows 10

U ovoj temi cemo obraditi razlike izmedju 2 minera EWBF’s Zcash CUDA miner. 0.3.4b i zm 0.5.3 na windows 10 platformi.

Za potrebe testiranja koristili smo sledece komponente:

CPU: Intel G3900
Ploca: ASUS H170 PRO GAMING
RAM: DDR4 4GB
Napojna: Corsair HX750i PLATINUM
SSD: Samsung 120gb 840evo
HDD: WD BLACK 1TB
Grafika: Gainward GTX1070 PHOENIX 8G

EWBF’s Zcash CUDA miner DEFAULT CLOCKOVI



zm 0.5.3 DEFAULT CLOCKOVI



EWBF’s Zcash CUDA miner MINING CLOCKOVI



zm 0.5.3 MINING CLOCKOVI



Kao sto vidimo razlika u potrosnji je osjetna najvise kod default clockova dok se kod mining frekvencija ne primjeti nikakva razlika u potrosnji dok je najveca razlika u samom hashu koji nam je takoreci besplatno povecan, bez dodatne potrosnje struje :slight_smile:

3 Likes

Yuppp. Zm miner, tata igrice. I nova 0.5.4 verzija je izasla. Nema uticaja na hash, ali nekakvi bugcici su popravljeni. Meni par dana vec radi bez ijednog crasha.

Develepor je jako motivisan i odgovara na svaku poruku, vjerujem da ce ga jos dosta unaprijediti (nadam se i hash)

@B.I.O.S Sta si tacno podesavao sto ne vidimo na “curve” ? Mozes li uraditi screen u “curve” prozorcetu ?

Izasao je i full-konacna verzija 4.4.0 MSI afterburnera.

Na curve apsolutno nista. Samo slucajno usao u podesavanje i ostalo ovako, kao sto vidis clockovi su isti apsolutno sve isto.

1 Like

Tek cu da se igram sa podesavanjima.voltaze.i clockova na tom prozorcetu pa javljam sta uradim. Tjs. Slikam sta urafim :slight_smile:

2 Likes

Je l testirao neko na 1080ti?

MSI GTX 1080 Ti ARMOR OC
Prosjek GPU0: 740 Sol/s GPU1: 738 Sol/s GPU2: 738 Sol/s GPU3: 752 Sol/s

Hvala na odgovoru, presao sam na zm pre mesec dana mozda, i daje malo vise sola, zadovoljan sam.

O super ako ide još malo gore, koje postavke imaš u afterburner za karticu??

Nisam se dobro izrazio, daje malo vise od ewfb :slight_smile:

može li neko pogledat ako mjna zcash, ima li fajde od ovog hash rate na 2 rx560?, možel se šta sa tim izmajnat zcasha, nikako negdje kako treba calculator da nađem za to i ne kontam ove oznake koliko ustvari hasrate pokazuje ovaj miner?

na amd ti je najbolje kopati eth, ako vec hoces zec onda kopaj eth i pretvaraj u zec, mozes na http://miningpoolhub.com/ podesiti da ti to radi automatski, detaljno citaj uputstva kako podesiti

Pozz

koje su ti postavke za OC? Koliko sam vidio nVidia 1070? I imas li link za ovaj ZM miner?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0

Postavke PL100, Core clock 175, Memory clock 580

Hvala na preporuci za ovaj zm miner osjetna je razlika u odnosu na EWBF miner. Na EWBF sa 1060 max izvučem 357 sol/s, a na zm miner ured 380 sol/s.

ja na nVidia 1070 koristim bminer… kopam ZEC i daje mi preko nanopool-a 490sol/s

kontam hoce li ovaj vise ZM miner dati?

Evo komparacije, izgleda da je Bminer najbrzi…

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2814400.0

znam da nije toliko vezano za temu, ali posto sam skoro poceo da koristim ZM miner zanima me kako tacno da setup-ujem da mi ispisuje log fajlove? ako mi neko moze pomoci znaci ce mi puno :smiley:

1 Like

@ekurovic, drugar mi je bas pominjao taj majner pre desetak dana, ali nisam ga testirao
probacu za par dana sa 1080 ti pa javljam

Kod mene se log fajl ispisuje automatski, bez ikakvog dodatnog podešavanja minera. Dodatno podešavanje se odnosi na promjenu lokacije log fajla i to je sve što možeš štimati.