Svi naši Bitcoini

images

Tekst inspirisan postom sa Reddita - Reddit - Dive into anything

Svi znamo da kripto-zajednice nakon rasta valuta počinju promišljati o skupocjenim autima,vilama, putovanjima i mnogo čemu.
Postoje i mnoge druge priče. Bitcoini su mnogim ljudima spasili živote, uspjeli da ih oslobode dužničkog ropstva i priušte im život kakav su sanjali - kuću, hranu, odjeću i sve drugo što mi imamo svakodnevno.
Zamislite samo koliko ljudi danas može normalno da živi zahvaljujući kriptovalutama? Ako to nije stvar za slavlje, onda ne znam šta jeste.

Naravno, tužna strana priče je da zbog propuštenih ekonomskih prilika možemo očekivati loše vijesti. Prije par godina, kolapsom finansijskog sistema, mnogi ljudi su odlučili da skončaju svoj život. Slično će se desiti i dešava se sa propuštenim prilikama u BTC-u.

Moja priča sa Bitcoinom je prošla kroz faze sreće, euforije, očaja i depresije. Danas, ponosno tvrdim da ne posjedujem Bitcoine, ali posjedujem vječnu zahvalnost i dužnost prema istom. Ne samo Bitcoinu, već i svim drugim kriptovalutama (osim Ripplea :P). Ne samo prema Bitcoinu, već i kompletnoj kriptoanarhiji i decentralizovanoj ekonomiji koja ima svoje uspone i padove, te samim time, nikada ne možemo biti sigurni da li ćemo milione koje zaradimo danas, imati sutra. Isto tako, ako smo ih već potrošili, razmislite samo koliko bi svijet bio drugačiji da se tek sada pitamo “What the heck is Bitcoin?”
Zamislite samo koliko se malih ruku složilo i uspjelo učestvovati u najvećoj revoluciji čovječanstva! Onoj koja je tiha, koja se ne odvija na televizijskim ekranima, onoj koja do sada ima najveći odjek ikada, a vlade i drugi subjekti nemaju uticaja!

Već osam godina smo učesnici, kreatori, suporteri i prijatelji najveće revolucije čovječanstva ikada! Profit je samo bonus, a i ako ga nema, možemo biti ponosni da je naš dio prihvaćen i da će ostati upamćen kao doprinos!

Hvala Bitcoinu, hvala Satoshi!

7 Likes

Odličan tekst, kao i uvijek :smiley:

mislim da vecina ljudi vidi samo profit u ovome svemu, ali ne vide koliko ovo mjenja čovječanstvo u globalu.

Ali vidjeće, kad tad!

Thanks @Crypto.Cat

4 Likes