Stari-novi rigić

Poštovani članovi i simpatizeri ovog foruma i mininga uopšte. Drago mi je da se ovako nešto probudilo na našim prostorima. Pohvale!

Imam nešto iskustva oko rigova i mininga ali sam to malo zapostavio pa mi treba vaša pomoć.

Naime, nekada podavno sam sastavio testni rig sa jednom r9 280x kartom, na asusovoj ploči sa 3 pcie slota. Napojna je cooler master g750m. Rig je tada fino radio, ali vremena se mijenjaju. Moje pitanje je da li na tu ploču sa tom napojnom mogu sada da postavim 3 neke novije karte, 1060 ili 1070 ili nešto od amd. Da li će ploča i napojna izdržati? Molim vaše mišljenje, ali bez prijedloga da to bacim i sve kupim novo. Hvala unaprijed.

Pozdrav drug,
Ja trenutno imam dvije R9 280X na jako staroj maticnoj ploci koja je lga 775 socket.
Imam i jednu GTX 1050 Ti isto tako na LGA 775 socket maticnoj ploci.
Sto se tice napajanja brate R9 280X ima tdp od 250W,dok GTX 1060 trazi sebi negdje oko 120W,tako sto se tice napajanja ne vidim problem.
Pozdrav.

Ako se i ostali slažu da to može šljakat bez problema molim mišljenje koje gpu bi stavljali 1060 ili 1070 (isplativost za samo 3 gpu), a posebno kojeg proizvodžača. Hvala još jednom.

Pozdravljam i hvala na pozitivnim rijecima.

Ja trenuno imam jedan cudan rig 1070ki…

2 x strix
1 x g1
1 x Inno3d

i sve rade u jednom rigu bez frke.

Evo upravo palim 7970 i 280x da kopaju ETN na našem rudniku

etn.pool.crypto.ba

Da se nadovežem… Zna li ko kakve su kvalitete kartice PNY proizvođača. Imam ponudu Pny 1070ti 8gb po 495 eura.

Ili se treba odlučiti za Gigabyte 1070 windforce oc radnog takta 1771MHz i radni takt memorije 8008MHz što je više nego kod gore pomenute 1070ti, a jeftinija je.

Ima li iko igdje na stanju gtx1070 vise komada?
Prave se 3 riga trebace nam bar 12 komada
Sorry ako sam uletio kao padobranac :slight_smile:

Počela je pomama za kartama… kupujte dok možete