SMOS Linux 3.0 Plug-In & Mine

SMOS Linux 3.0 Plug-In & Mine

Demo Account:
https://cc.smos-linux.org/
Email: demo@example.com
Password: password

Release 3.0 - 25.6.2018.

• Minimalan USB 8GB
  • Kontrola riga sa bilo koje lokacije
  • Dve teme (dark and light) u SMOS CC
  • Logovi sa masine (system, miner i error). Ukoliko se desi greška bilo gde u majneru ili systemu biće prikazano na vašem Dashboardu.
  • Telegram i E-mail notifikacije
  • Profili i logovi svih aktivnosti profila
  • BIOS Modovanje
  • Grafički prikaz (temperature, hash rate, shares, watts)
  • Novi drajveri za Nvidia
  • Detektor PCI-e od svake karte
  • Kernel 4.17.2 sa hwmon nadogradnjom (undervolting pre svega)
  • AMD Undervolting (~20% manja potršnja struje)
  • Restart riga prilikom bilo koje greške i čišćenje clockova na defualtne vrednosti

Download SMOS Linux 3.0:
Mirror 1: https://mirror1.smos-linux.org/SMOS-Linux-3.0.zip

Instalacija:

• Skinite poslednju verziju sa sajta 3.0 i otpakujte .zip fajl
  • Spojite vaš USB i skinite alat sa instalaciju img fajlova -> Google Etcher ( ne mogu da postavim vise od 2 linka :frowning:
  • Nakon sto nabacite img na USB, pojavice vam se CONFIG particija sa miner.cfg fajlom
  • Otvorite miner.cfg fajl sa notepad ili nekim drugim text editorom i upisite vasu email adresu i sacuvajte. (adresu upisatti izmedju navodnika - nemojte ih brisati)
  • Posle svih ovih koraka sve je spremno, priključite vaš USB na RIG

SMOS Control Center:

• Ako ste uradili sve korake navede iznad, sleći koraj je registracija na SMOS CC - otvorite sajt
  • Da bi SMOS prepoznao vaš rig potrebno je da se registrujete sa istom email addresom kao iz miner.cfg fajla
  • Nakon toga vaš rig će se pojaviti na početnoj strani (naravno ako rig radi)

Pročitajte dokumentaciju koja se nalazi u SMOS CC. Za sva pitanja i sugestije možete se javiti ovde.

jel ovo znači da je usb prenosni sistem, rig se sklopi i ušteka usb, ne treba hdd niti nekih drugih instalacija sistema, ili se ovaj usb ušteka na postojeći rig sa nekim sistemom Win ili linux?

Upravo tako, nema potrebe za nekim instalacijama, samo se napakuje img na USB i to je to. Moze se koristi na vise USB-ova nema ogranicenja.

to nije loše uštedi se na HDD :smiley: i vjerovatno radi bolje bez restartiranja i glupih update windowsa

Jedi update ima to je SMOS update kada izađe neki fix ili nadogradnja. To je to. I kada se majner novi dodaje ne treba update.

Još ako uzimaš SSD disk uštedi se lepo.

nice, vidim napredujes sa SMOS :wink:

mora li se deinstalirat sve na rigu/oborit sistem ako hećeš probat kako ide sa ovim SMOS?

Ne, ovo ide na USB stick/drive, odakle bootas i pokreces sistem, zatim i miner :slight_smile:

znači mogao bi napraviti ovaj usb, staviti u rig i probati kako ide? ne bi pokretao win 10 koji je već instaliran?

U biosu namjestiš da ti boota sa USB-a, ili svaki put kada boota izaberi “boot options”.

Win10 ce ostati netaknut

ok napravit ću ovaj stick i probati, samo pitanje, kad se ovo stavlja bez nekog sistema prije na rigu, da li se kroz ovo mogu edit biosa karticac raditi, ili ovaj sistem sam sve to radi podešava kartice za majning?

ne ide mi nešto ovo, ubacim stick i ide nešto, da li se na tom usb treba negdje podešavat, šifra za internet, ili stavljat drajveri amd ili nešto?

Nema potreba za instalacijom bilo kojih drajvera niti bilo čega. Instalirani su drajveri i za NVIDIA i AMD. Lista software je na sajtu dostupna.

Što se tiče interneta radi samo preko kabla :smiley: možda bi i preko wifi, nije testirano

pa nemam pojma, meni je rig na wi fi ne mogu na kabal…kad sam ga uključio nakon što sam isključio hdd išlo je nešta radilo tmao neke linije, ali kontam da ne bi počelo majnat jer gdje da ukucam išta za internet vezu…