Safex projekat (SFX i SFT)

Pozdrav ljudi,

Volio bih da čujem misljenje iskusnijih članova o Safex projektu - https://safex.org. Ukratko - u pitanju je platforma za online trgovinu poput ebay-a ili amazona, koja se “vrti” na blokčejn tehnologiji i na kojoj će se plaćati isključivo Safex Cash valutom (SFX). Od skoro sam u terminologiji pa izvinite ako nešto ne pišem kako treba. :wink:

Projeakt je još u ranoj fazi, ali mislim da ima potencijala (i da je i dalje dobar trenutak za ulaganje) :blush:

Evo kratkog (3min) videa sa jednostavnim objašnjenjem ideje (na engleskom)
Biće u komentaru još 2-3 linka, jer mogu max 2 u ovom postu.

P.S. niko me nije platio za ovo i nadam se da ovaj post neće biti shvaćen kao reklama. Ako imate neka pitanja, slobodno pišite pa da diskutujemo :beer:

Isti video je sinhronizovan i na “naški” :slight_smile: - Safex - Globalna decentralizovana platforma za prodaju dobara i usluga - YouTube
A evo i link do twitter naloga Safex projekta - https://twitter.com/safex za one koji vole tako da se informišu :bird:

1 Like

Jutro, naime safex nam je predstavila naša kolegica @marble :wink:

Al nešto nam slabo shilla safex projekat ovdje na ovim područjima, nit uzima u obzir naš domaći projekat.

1 Like

Hvala na odgovoru :))
Razumijem, šteta što saradnja između “komšijskih” kripto zajednica nije jača. Značilo bi za obje strane.

1 Like

Što najljuđe mi smo se “obavezali” da ćemo pomagati jedni drugima, međutim @marble nam je izgleda pravo zauzeta ili nema vremena za nas balkance :smiley:

https://forum.crypto.ba/t/partnerstvo-izmedu-belgrade-crypto-com-i-crypto-ba/4012

Štaviše, do sada nije ni instalirala sebi RXC wallet kako bi joj proslijedili nešto na kafu… ono red je

1 Like

Da, vidjeh taj post o saradnji i baš mi je krivo što se te veze ne pojačaju…
Šta misliš da cimnete (tag na twitteru ili tako nešto) ovog Babeka, glavnog iz Safex-a, pa da možda sa njim ostvarite neku saradnju? Čini mi se kao dobar lik :smiley:

Svakako ja sam za to, par puta sam ih kontaktirao sa idejom da se listiramo na safex mjenjačnicu, jer bi to bilo ugodno sa korisnim.

Ali ja mislim da je ovdje u pitanju nešto drugo, neka vrsta “silent” konkurencije? Iako ne vidim razlog tome.

BCX.rs mjenjačnica će ubrzo izbaciti RXC par, u kombinaciji sa bcx.ba, whitebit te safex mjenjačnicom imali bi odličan liquidity.

Vidjećemo šta moja draga @marble ima reći na ovo pomenuto :slight_smile:

2 Likes

Uh, gledanje na vas (RXC) kao konkurenciju bi bilo bas los potez… sta ce onda sa ETH-om i ostalima, ako ce tako gledati na ljude koji su u slicnoj fazi razvoja kao i oni.

Iskreno se nadam da nije tako, mada bi neko od “nadleznih” mogao pojasniti…

1 Like

U početku sam bio pun hajpa, vjeruj da sam krenuo sastavljati review text za safex, međutim, osjetio sam neku vrstu ignora sa njene strane.

Sad opet kažem, možda griješim, možda je do mene ali sama činjenica da sam već par puta pitao da mi dostavi RXC adresu da joj nešto na kafu pošaljem…međutim zero fucks given :smiley:

1 Like

A planiramo sad da ih sviju zovemo na Balkan crypto meetup/camp

https://forum.crypto.ba/t/balkan-crypto-meetup-2021/4400

Marijaa, hoćete doći? :smiley:

1 Like

Mozda je treba kontaktirati nekim drugim “kanalima”.
Ja sam komentarisao na jednom njenom BelgradeCrypto postu prije mjesec dana, na sta mi je odgovorila relativno brzo - poslije dva dana.
Mozda da je cimnem/cinmes tamo? :smiley:

1 Like

Definitivno trebam stupiti u kontakt sa nekim “above” jer mislim da bi saradnja sa Safex mjenjačnicom bio odličan potez.

Hvala kolega na pozitivi, a nadam se da će i @marble da nam se javi ovdje :wink:

1 Like

Tu sam! Listam crypto.ba forum i nadoknadjujem sve :sweat_smile:

2 Likes

Bice, bice, necemo nista na silu, sad cu i ja malo vise da se aktiviram :grin:

1 Like

Mislim da Xcalibra trenutno nije spremna na nova listiranja, mada mislim da ima prostora, i bas se nadam da ce otvoriti ta listiranja. Dosta projekata se javilo da hi htelo da budu listirani, ali izgleda da postoje neki malo drugaciji prioriteti u Xcalibra redovima… :expressionless:

Taman se zagrejala kad ono max 3 poruke u nizu @Rux

2 Likes

:grinning: spammeru, koristi edit funkciju :grinning:

Baš mi je drago da si tu i hvala na informacijama

Safex je cool: kombinacija e-commerca i kriptovaluta, uskoro izbacuju prvi novcanik - aplikaciju, pa ce moci da se kupe prvi proizvodi. Verujem da ce to za sada imati neka ogranicenja; ja se uveliko spremam i za prodaju, a boga mi i za kupovinu :smiley:

1 Like