Prva kriptomjenjačnica u Bosni i Hercegovini - Balkan Crypto Exchange - BCX.ba

Uspješno sam primio 98 BAM sa BCX.ba mjenjačnice, koja je kako saznajemo PRVA transakcija na BCX.ba mjenjačnici!

Iz razloga što smo na istoj banci, transakcija se završila za nepunih sat vremena!

U pitanju je Sparkasse banka.

Odlično, svaka čast BCX.ba.

Čestitam Bosni i Hercegovini na uspješnoj završenoj domaćoj transakciji koja se tiče kripto valuta!

6 Likes

Napokon, čestitke BCX timu, a ti sendaj ref. link :slight_smile:

Preko koje banke ti rade, da to brže ide, da otvaramo tu račun ba, brzo ti prođe transakcija, i daj nam ref link, da mi počnemo upload dokumenata

sad vidim SPK :smiley: uh ide tooo

U pitanju je Sparkasse banka!

Što se tiče registracija, žao mi je ali moraćete pričekati još malo, dok ne dobijem zeleno svjetlo od dev tima.

U završnim fazama su sa odobrenjima i još nekim bitnim komponentama.

:slight_smile: sve u svemu, odlično će biti

hoćel biti ok sve sa državom, znajul kako e se ovo tretirati što se tiče poreza, trba li ovaj prihod od trgovine prijavljivati i sl? hvala bogu eto načina isplate, ali eto i problema sa otimačima zlatne koke tj porezne

1 Like

Dobre vijesti :slight_smile:

Crypto novac još uvijek nije priznat te samim time nije ni oporeziv po važećim zakonima FBiH jel tako? Rekoh da nas nebi gurnuli u Freelancere lol

2 Likes

Baš tako, dok god se ne izjasne o kripto valutama, ne mogu ništa da traže od nas.

Ja sam za to se plaća porez, ali na dobitak i ne retroaktivno.

2 Likes

Jedva čekam da i to riješe da firmu otvorim, smorih se ovako tuc-muc :slight_smile:

1 Like

pa to ti kažem, podvešće to na prihod, a ne na crypto, al eto ne bi da nam retroaktivno neko sabira po računu isplate sa ove berze i hodite ovamo 20% a puno im je i 10% na nešto što nema veze sa ovom državom, van čitavog svijeta smo u svemu…

1 Like

Najgore sto bi oni da naplate porez na sve isplate, a ne samo dobit… kripto ne stoji kao kategorija oporezivanja, ali jbg ipak je uplata na racun i sve to podlaze porezu po ovom zakonu. Ja sam rekao kad babe pocmu placati i ja prvi trcim hehe

1 Like

e pa fazon je u ovome dobit? kome dođeš ako zijaniš pare padne crypto, nema uloženo dobijeno, on bi tebi naplatio 20% na polog na račun tj na čitav iznos, a ti si možda u tom iznosu zaradio samo 20%, nisi trade napravio iz have, nego si ubacio već oporezovane pare tu i kad ih povlačiš nazad, nema porez na razliku uloženo/dobijeno…ma gori smo od zemalja trećeg svijeta, Ruanda je bolja od nas.

ako to ide preko nasi banaka, natovarit ce vam porez budite sigurni,

Samo na dobit ostalo idemo preko suda. Ostaje da vidimo kako ce biti. A nemojte preko ovoga hiljade nake dizat. To je za prvu pomoć. Po hiljade preko granice pravac btc bankmat.

1 Like

nego ljudi kad će berza :smiley: hoćel u septembru biti šta od registracija

Upravo sam uradio PRVU deposit transakciju u BAM-u, kako bi korisniku @Wicked kupili nešto BTC-a sa kojim će kupiti BCARD coina.

Transakcija urađena sa netbankingom, novac im legao za nepunih 2 sata, što je potvrđeno email-om odmah nakon odobrenja.

bcx%20prva%20uplata

Zamolili su me da pričekam 2 sata kako bi uradili kratki update platnog sistema, kako bi testirali odmah usput.

2 Likes

Pravimo historiju :laughing::heart:

1 Like

hoćemol to danas moći registracije raditi? mislim, hoćeš imati referal link. šteta da se ne registrujemo na tvoj ref link za to testiranje i sve

Neće danas ići registracije, stvarno nije do mene, vidite da radimo zadnje testove prije puštanja.

strpite se, dobićete link ;))))

3 Likes