Pomoć oko rudarenja i cijene rigova

postovanje, pregovaram da kupim 16komada RX 580, 8gb, 4 komada RX 570, 4 gb, sve sa maticnim plocama 4 komada, procesor pentium i3, i napajanje 800+ gold…
sve lijepo upakovano, spremno za rad (koristeno za test - otprilike 2 mjeseca)…
ima li kakve isplativosti tu, koja cijena je realna za taj komplet, nov sam u svemu tome, a planiram jos investirati, ali koloko vidim nigdje ne mogu naci S19 PRO, niti ovaj Innosilicon A110… ima li kakvih informacija gdje bi se moglo naci i po kojoj cijeni, bez ovih kinskih obecanja isporuka za 3 dana iz Kine u Bosnu i Hercegovinu na kucnu adresu??? ( znajuci da kod nas ni poziv na sud ne moze doci za tri dana iz istog grada!!!)
Hvala unaprijed…

Nebi da te odvacam, ali trenutna situacija za pocetak kopanja nikako nije povoljna, te 580 karte su bile 200 maraka prije par mjeseci, neznam koliko ces ih sad platiiti ali sugurno mnogo vise nego sto vrijede.

Sto se tice ASIC minera, ima po Bosni na par lokacija, ali mislim da su stariji modeli.
ETH se nece jos dugo kopati, sta ce biti sa grafickim karatama nakon toga, pitanje je.

Moj savjet je da pricekas malo da vidis sta ce se desiti, ovdje na forumu mozes biti azuran sto se tice svih velikih desavanja u crypto svijetu.

Al to je samo moje misljenje.

1 Like