Pomoc oko GTX 1080

Cao, novi sam na sajtu, ali nisam bas nov u rudarenju. Jos uvek nemam ni jedan rig na zalost, ali sam nabavio opremu za 4 riga + obezbedio profi prostor u kome cu drzati rigove. E sad imam problem (kao i vecina verovatno), ne mogu da nadjem nigde u svetu graficke karte 470, 480, 570, 580.Imao sam pre mesec dana rezervaciju u becu ali na zalost su nas ispalili i nisu dobile graficke. Gledam i citam svuda i svasta po netu ali ne mogu da nadjem ni jedan konkretan odgovor. Polako pocinjem da gubim nadu da cu ista uspeti da uradim a ulozio sam dosta para u ostale komponente i opremanje prostora. Treba mi informacija o karticama GTX 1080ti 11gb. Znam da su preskupe ali po nekoj mojoj kalulaciji imam para za 5 komada i znam da sa njima mogu da kopam ZEC-a. Ako sam dobro izracunao neki mesecni profit bi bio oko 1300$. Interesuje me vase misljenje o ovim kartama i da li ulagati u njih ili cekati (ko zna koliko) da se pojave rx 580. Takodje sam dobio neku informaciju da 470, 480 pa cak i 570 posle avgusta nece vise moci da rudare.? Hvala :slight_smile:

Hajdemo od pocetka :smiley: gtx 1080ti 11gb je jako dobra kartica ona na zecu postize oko 750 ~ 770 sto predstavlja jako dobar odnos ulozenog i dobijenog. U vrijeme pisanja ovog tekata zarada iznosi 6.63$ dnevno ili 11.3KM dnevno ( u periodu smo pada vrijednosti kriptovaluta pa je zarada nesto manja). U jeku sezone kopamja dnevna zarada je dostizala i 13.5$ na 1080ti. Sto se samog mininga tice trenutno 1080 i 1080ti nisu u stanju da kopaju ETH i slicne valute zbog GDDR5X MEMORIJE ali se radi na rjesavanju tog problema i uskoro ocekujemo nove minere. Sto se nvidije tice moj trenutni favorit je GTX 1070 koja na zec daje 460 ~ 490 a na eth 30~33 i za razliku od 1080 i 1080ti ima obicnu GDDR5 memoriju te samim time kopa sve bitne novcice. Potrosnja za ova dva modela grafickih kartica je gtx1070 140~ 160w a gtx 1080ti 230~ 260w (zavisi od algoritma novcica kao i od clockova na koje su podesene. Sto se tice nemogucnosti kopanja za AMD graficke kartice to je samo na modelima sa 4gb vram memorije i smanjenje kapaciteta kopanja ce biti postepeno i nece biti narocito primjetno jos neko vrijeme.

3 Likes