Oprez za trgovinu kripto valuta na sistemu "iz ruke u ruku"

Prije par sati na discordu nam se javila anonimna osoba koja nas želi upozoriti na situaciju koju je doživio kada je prodavao Bitcoin van marketa.

Prenosim post u cijelosti:

stari trejder: HITNO PROCITAT !!!
Pozdrav Moj lijepi Community.Napravio sam novi account na discordu da bih vam ovo napisao,mnogi znaju ko sam sigurno,ali za svaki slucaj da budem siguran.

Nazalost vam moram skrenuti paznju da se dobro pazite.

Zvao me nedavno jedan “Djordje” iz sabca hoce da kupi BTC,rijec je o prevarantu.Hoce da vam ukrade BTC.PAZITE SE.Nije iz Sabca nas naglasak ima.

Njegova prica : Zove preko telefona i sve nabrzinu dogovara
i govori da ce doc tad i tad,za uslove i ne pita kako i sta sto prije ga zbrza i nakon razgovora ugasi telefon “navodno je u inostranstvu” Dodje na mjesto sam i bez para.Kupuje 10 BTC za jarana iz Njemacke koji sjedi i ceka u autu.Hoce da mu se BTC posalje pa da on ode do auta gdje mu je jaran i uzme pare i da proslijedi.Kao garanciju ostavlja Asus tablet i trezor wallet i spominje moze li reci da je provizija 1 ili 2 % veca nego sto treba.

Opis : Crn kratko osisan,visine 172-175cm tezine od 75-80kg.ima cvike dijoptriske,bradu crnu i brkove kratko osisani,fino obucen,kulturno i kulturno se ponasa,nema lopovsku facu niti ponasanje.

Njegov Broj Telefona : 0038766883749

Uskoro i sljedi njegovo auto i registarske tablice.

Osoba koja je ovo napisala, se meni privatno javila i potvrdila identitet, tako da je ovo ozbiljna stvar što se desila i mislim da smo dužni kao kripto forum obavijestiti sve članove i posjetioce da se dobro pripaze kada su u pitanju kupovine kripto valuta “na ulici”.

Sad zamislite bitcoin na 250.000€… otvara se novo poglavlje za sigurnost nas kao kripto zaljubljenika.

Ukoliko želite da budete sigurni, najbolji način kupovine kripto valuta je da sa svoje banke prebacite sredstva na bcx.ba mjenjačnicu, sa kojima kupujete Bitcoin.

Stay SAFU i dobro se pripazite kada prodajete/kupujete kripto valute od osoba koje ne znate.

Napomenuću posjetioce, da Crypto.ba je na usluzi kada je potreban Escrow pri kupovini, te da preporučujem da zahtjevate svaki put kada kupujete/prodajete kripto valute na ovaj način.

Naš cilj je da se sve trgovine van marketa izvrše u najsigurnijem mogućem načinu.

https://forum.crypto.ba/t/crypto-ba-escrow-servis/381

Rux, Crypto.ba

3 Likes