Nvidia Pascal GPU za rudarenje

Moje iskreno mišljenje je to da Nvidia i AMD žele da se riješe loših komponenti, a i da naprave dotok grafika za normalne igrače koje ne interesuje ništa nego igrice.

Naravno još jedan razlog je ušteda, jer na PCB ploču se stavlja samo ono što je potrebno da bi karta rudarila.

Isto tako načuo sam da oni daju garanciju svega 90 dana, što mislite zašto je to? :stuck_out_tongue:

namjenske gpu za rudarenje su tek u povoju i teško će biti zadovoljiti potražnju u budućnosti kako se bude prelazilo sa centraliziranog modela izračunavanja na masovno distribuirani tipa eth i buduce platforme nizeg nivoa u hijerarhiji kada eth pređe na pos

ja eth lagano vidim recimo u sedmocifrenim sferama kad stvarno upali, a cijeli eth se sada pretvorio u biti u dao, eh zamisli sada da neko lansira za par godina nesto sto naraste kao goog ili vece na eth i jedno pet stotina slicnih kompanija koje su valuirane u eth, a ti imas stake, a sve one koriste masivno distribuirani gpu cloud da rade, a to je neophodno za umjetnu inteligenciju na masivnom nivou, uglavnom, kupujte kartice i majnajte, isplatiti ce se sigurno

btw kao vjezbu u boljem razumijevanju teoretskih osnova bih preporucio zainteresovanim da naprave neki funkcionalan program na nvidia cuda platformi