Najbolje kamate za staking USDC

Za članove koji su odnedavno u svijetu blokchaina,sastavio sam jedan mali spisak mainstream platformi za pozajmljivanje USDC-a kako bi imali lakši uvid koliku kamatu možete da dobijete.

YieldApp 12%
Nexo 10%
Gemini 7.99%
Blockfi 7.25%
Celsius 7.1%
Yearn 6%
Cryptocom 6%
Aave 2.52%
Compound 2.39%
Coinbase 0.15%

(Podaci su izvučeni iz “The block”)

Nije to baš tako. Evo ti primjera sa YieldApp

image

1 Like

A evo i jednog interesantnog hipotetičkog slučaja o kojem sam pisao ranije.

https://forum.crypto.ba/t/stednja-u-usdt/6307

Kako nije? Ne znam sta si pokusao reci sa slikom,to su tierovi koji njima idu u korist(to je druga stvar i nisam naveo).Tehnicki je moguce 12% do 13% kamate,tako da ne vidim u cemu je problem.

A ovo drugo pitanje nisam razumio iz ove teme,sta je ovdje zapravo pitanje? Povezanost sa bankama ili sta?

i 6% je više nego ijedna banka što daje… ima li neko da je podizao nakon godinu dana ima li “skrivenih troškova” ?

WhiteBit 28% APY na USDC, 30% na USDT.

Bez skrivenih troskova, i sa izuzetno visokim limitom novca koji mozete staviti na staking (600k $). Ali takodjer smatram da ljudima treba predociti rizike stakinga na bilo kojoj platformi, kako centraliziranoj mjenjacnici tako i decentraliziranom protokolu.

1 Like

Uzeti u obzir da je WhiteBit ekipa iz Ukrajine.

Čuo sam se sa CEO Whitebita, uvjerio me da ne trebam da brinem za servis jer svi serveri su van države.

Ali opet, bolje biti siguran ukoliko si veće sume u pitanju.

2 Likes

Slazem se, s tim da je kod njih taj APY vec bar godinu dana - dakle nije posljedica rizika koji je sa sobom donijela novonastala situacija. Testirano, naravno na malom iznosu, sve funkcionira besprijekorno.

2 Likes

Nije bila kritika. Više pojašnjenje da taj % nije u stvari cisti USDC apy nego da moraš imati imati stejkanog njihivog coina kako bi ostvario najvece % za staking USDC.

Npr moras imati 20.000+ YLD stejkanog kako bi mogao ostvariti 10% na stejking USDC, a ostalih 3% dobijaš povrat u YLD

Ma ne. To je neko drugi na mojoj temi pisao.

Ja sam je linkao više zbog one računice i primjera puta od BAM u kripto na stejk pa opet nazad u BAM sa porezom.