Promjeni temu: Dan Noć

Monero kopanje

O kakvom pass-u pricas?

mislis na worker pass?

pa evo tebi moj pass, pa kopaj za mene koliko ti je god volja :smiley:

i ja sam skonto wallet pass, care odes na minergate, add pool i redaj sta hoces, monero, etn, eth…

govoris o simple nod wallet? imas link da skinem?

e hvala druze, uspio sam naci na stranici na dashbordu unio svoj wallet i vidim da se nesto desava, e sad samo treba cekati da se skupi ovaj minimum pa da vidim hoce li transakcija dobro proci prema walletu.

Mining ETN preko Minergate

evo druga opcija, moze i CPU i GPU

skinete minergate. logirate se i skinete GUI minergate za vas operativni sustav

na podmeniju view chekirajte opciju show GPU i show other pool

u tab Display name: ukucate ime alta npr:
Displey name: etn.pool.crypto.ba:3333
Pool login: etn_addrress

add pool

odaberite broj jezgri za CPU i broj kartica i snagu za GPU

start mining

vratite se na link: http://etn.pool.crypto.ba/#
kopirajte svoju ETN_ADDRESS u tab # Your Stats & Payment History

idite na Lookup

pratite situaciju :slight_smile:

na stranici http://www.sciencetechbytes.com/mine-electroneum-electroneum-mining/ mozete skinuti electroneum wallet-cli.exe za win i lin

sretno

Ma onaj koji se stavlja u config file, vecinom stavljamo x, ali zanima me koja je svrha da se stavi pravi pass?

To je došlo iz doba starijih minera, cgminer, sgminer itd… ali stvarno nema potrebe za tom stavkom jer… iskreno… ja bi volio da neko “ukrade” moj worker pass i da kopa u moje ime, tako da je ostavljena ta opcija gdje se stavlja šta god vi želite.

Ta stavka je svakako i dobra kada je u pitanju private pool, gdje se dodijeli password useru i njegovom workeru.

isplatil se prebacit na monero kopanje sa rx570 8 GB, umjesto ETH, nešto je pravo otežan u zadnje vrijeme i šta je ovo sa ovim padom cijene više… koji majner koristite za Monero za najbolje rezultate?

ne isplati, trenutno ti je oko 2-3x isplativije kopati eth od monera s tom karticom
mozes probati neke druge coine sa istim algoritmom, ako imas samo jednu karticu, npr EXP, musiccoin i sl.

Pozdrav društvo…
Zanima me jedno…
Koliko greje i da li može doći do oštećenja procesora ukoliko kopam Monero 8 do 10 sati sa XMR CPU minerom
koji je podešen na 75% snage.