Mining Rig - PROBLEM

Zdravo,
Imam jedan stari racunar koji mi nije bio potreban pa sam ubacio 2x r9 280x
u njega,ali nakon instalacije svih driver-a,sistema itd,pojavi mi se greska.
Kada pokrenem CLAYMORE miner,prepozna obje graficke ali odma na pocetku
crashuje i windows se restartuje.
Zna li do cega je problem?
Napajanje je dovoljno (750W)
Rig radi kada ne prikljucim jednu graficku,cim drugu prikljucim odma crashuje…

Realno, dvije 280x u trenutku pokretanja minera povuku preko 500w struje (2 x 250w), tako da moguće da ti je napojna oslabila, nema veze što je 750w…

Prvo probaj sa jednom kartom, vidi kako će se ponašati… ako radi, to je to… napojna mora ići nova.

1 Like

jesi li overclocko kartice? mozda si pretjerao :slight_smile:

1 Like

Jesi probao drugi miner da koristis?

1 Like

Probao sam i druge minere isti problem,sve radi kada prokusavam sa jednom grafickom,ali sa dvije ne.
Sada sam uzeo jos jedno napajanje i sa njega konektovo zelenu i crnu zicu,a od ovog drugog napajanja sam stavio 24pin konektor u maticnu,ali sada mi nece prepoznati drugu graficku

Kartice sam underclockovo koliko god su mogle + smanjio sam dovod snage na -20% i dalje isto

Pokusaj sa default postavkama, i vidi kako se ponasa.

1 Like

jesi stavio konektor za dvije napojne ili kabal 2 u 1 na matičnu, ne može bez toga, kako si napisao zvuči da to nisi koristio, može sve planut

1 Like

Probao sam i dalje isti problem.

Nisam povezao opa napajanja na maticnu plocu.
Sekundarno napajanje sam kratko spojio (tj, jump startovao sam).
Evo ti slika kako to izgleda PSpoweron
Primarno je spojeno normalno u maticnu,a sekundarno koristim samo za napajanje druge graficke

Dali sam to dobro izveo ili se treba drugacije odradit?
Ugl,hvala na odgovorima :slight_smile:

Drug,jesil mislio na ovo da mi treba?

jeste to ti treba, isključi tu drugu napojnu ba, svako resetovnaje nosi rizik da ti crkne nešto na tom rigu

1 Like

Hvala ti sto si mi pomogao

1 Like

ljudi jel se može sa pentium D dva jezgra 3 ghz majnat, imam neku staru ploču, bez da mijenjam na core 2 duo ili nešto…ima li nešto puno veze procesor sa tim

Jedan je nacin da saznas, a to je da isprobas i vidis hash rate :slight_smile:

1 Like

A ako je neko probavao i ne ide sa vise gpu da ne gubim dane dzaba. Da uzmem drugi procesor odmah i eto

Nemožeš sa tim procom da majnaš al može poslužiti ako majnaš isključivo sa GPU, ja sam probao sa Sempronom 145 koji ima jednu jezgru i posluživao je 3GPU-a al onda nemožeš nizašto drugo koristiti taj setup kao npr. da koristiš browser jer odmah to utiče na hash GPU-a

ma neću ga ni za šta ni koristiti samo za majning…nego k0ntam uzet ću core 2 duo procesor i šta ću opet bolje iskoristit ploču.,nego sam kontao da ne skidam taj procesor i fan…

Ima li neko iskustva sa onim nekim nastavkom za pci e sa 4 usb izlaza i onda u jedan taj utakneš 4 rajzera? iskoristiš ploču sa 1 pci e izlazom za 4 gpu, ima li gubitaka hasha prepoznaje li sve kartice?

da li je neko koristio dual SATA na 6 pin kablić nastavak da priključi GPU, slabije potrošnje do 70w ? jel ok to jel sigurno