Mining Pascal, Dash, Monero

Pozdrav drugari,

Trebaju mi neke informacije koje nisam nasao na netu.
Elem, imam rig od 5x Zotac 1080ti i razmisljam se pre svega da kopam malo pasc, pa me interesuje koliko mhs nose pomenute?

Takodje i za dash/monero?

Mislim da je šteta da te karte ne upregneš na ZCASH ili ETH… tj. da ganjaš najprofitabilniji coin, budimo realni… te karte su zvijeri

npr za DASH … postoje ASIC mineri, gdje nema logike da ti kopaš direktno DASH, osim ako baš želiš da podržiš blockchain mrežu.

Ja bi savjetovao, ukoliko želiš da imaš DASH, Monero ili Pascal … kopaj ZCASH ili ETH, isti prodaj na mjenjačnici i kupuj te coine, u svakom slučaju ti je profitabilnije tj. imaš veću akumulaciju nego da direktno rudariš pomenute coine :slight_smile:

Kopam Zec-a desetak dana, i planiram sigurno 4-5 meseci da rudarim isti, medjutim hteo sam da odvajam jedan dan u nedelju, dve da kopam drugu valutu i lagerujem.

Posto sa jednim rigom kopam dnevno 0.08(Zeca), ja moram cekati cenu od 1000$ kroz pola godine kako bi imao profit, no sa druge strane, ako odvajam po dan kako bi kopao primera Pasc i isti lagerovao, mislim da ne bi pogresio.
Pasc sada vredi 0.5$, ako se ne varam dnevno bi kopao izmedju 18-20. Mozda ce jednog dana vredeti 100$ :slight_smile:

Nego, nisam siguran koliko mhs bi izvlacio sa pasc, da ne trosim vreme, jer nisam siguran u ove kalkulatore.

Edit: Ne podudara mi se razmisljanje sa tvojom idejom, jer sam tu svakako u gubitku. Ovako na cenu prm zeca od 1000$ dnevno gubim 100$ na trenutno kopanje druge valute, a ta druga valuta sutra moze da mi donese mnogo vise…