Majning sa SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G

Ma posto nisam sam namjestao bios i ostalo ne znam kako je podeseno, te sam preuzeo naknadno rig i udjem u afterburner pa samo pomjeram fan-ove zbog temperature, negdje sam procitao da samo to mogu cackati da ne bih ostalo poremetio.

Ma otvoreni su prozori u sobi po ovoj temp, i veca je soba. Ali svakako za vikend pripremam u podrumu drugu prostoriju pa cu ih seliti :slight_smile:

Iskreno, mislim da bi neko bolje podesavanje moglo ici, i sa minimum 30mh i sa manjom temperaturom…moracu malo proguglati ili zamoliti nekoga da baci pogled.

Imam ja Saphire kartice koje rade na temp od 50C a Asusove rade na 65C+ razlika velika kod kartica. Medjutim ove Asusove koje su na 65+ znaju izgubiti hashrate i nakon nekoliko minuta system padne. vjerujem da je visoka temperatura razlog tome. jer ako ugasim rig i ostavim par minuta da se ohladi, startam i sve ide normalno. i radi do slijedeceg mog restarta.

ako majnaš dual, temperatura se povećava, i nema šta drugo biti nego overcloack kad ti je tolika temperatura a nije topla prostorija, proguglaj preporučene cloack settings, meni najbolje se ponaša na 1300-2180 ili 1300-2200 mhz overcloack, sa -150 undervoalt, i -20 ograničenje na temperaturu da ne pređe 60 stepeni…ventilatori su mi fiksirani na 35 posto, ili 33 tako kako vidim da pada temperatura

Evo momenat kada sam se prikljucio na teamviewer i evo afterburnera

Ne majnam dual, iako jeste dual miner ali samo ETH je ukljucen

de provjeri u hwinfo, na toj kartici imal memory errora i koliko

stavi core cloack 1300, stavi memory cloack 2180, stavi core volatge mišom na lijevo navuci na -150, pover limit navuci nalijevo mišem -20, i pokazat će ti ograničenje temperature ispod na 60 stepeni. ventilatore onda smanji na 40…i prati šta se dešava, trebalo bi da ti skoči mhs na 31 i ta temperatura da spadne na 55 stepeni

Mislis da necu poremetiti podesavanja u biosu…ako ih je uopste i bilo

Nema memory errora @tale

nemaš šta poremetit, čačkaj malo, i probaj isto ugasit sve pa ponovo uštekat u pci e tu karticu što izbacuje 0, možda se nageo dole onaj mali klinac što se utakne pa je ne fata…

@ slesh

Sto bi stavljao gpu na 1300MHz za Eth? Apsolutno nepotrebno silovanje kartice. Druga stvar, otkud ti to da ce kartice moci raditi na -150mV, pri sadasnjem setup-u?
Treca stvar, bukvalno svaka kartica ima fabricki namjesten fan profil da odrzava temperaturu na ~75 C, jer je to optimalna temperatura radna temperatura koja maksimalno stedi ventilatore - dokazano je da na karticama najlakse stradaju ventilatori, posebno u uslovima 24/7/365 eksploatisanja.

Ono sto navi treba pokusati, za pocetak je da lagano dize mem klok, pa da vidi do koliko ce koja kartica moci ici ili da pokusa za sve odjednom. Nakon toga, moze pokusati i sa manjom voltazom, mada tu moze dobiti jos max po 10W.

tako je kod mene podešeno i radi najbolje što može, Sapphire Nitro+ RX570 8GB Samsung memorija i jedna RX570 pulse 4 GB Elpida memorija…slika kaže da rade sa maksimalnim mhs sa raznih foruma…i čak ova Pulse se bolje ponaša i konstantno drži na 31.5 mhs

To sto je tako kod tebe podeseno nista ne znaci, tako da nema potrebe da se daju savjeti napamet. Kao sto sam vec napisao, 1300MHz za gpu je nepotrebno silovanje kartice za mining eth-a. Njegove kartice vec rade na manjem naponu od tvog, tako da bi na -150mV tesko mogle raditi.
Napisao sam sta treba uraditi, najbolje bi bilo ako moze za svaku posebno utvrditi max domet za ram i onda se vrati mem za 50MHz od te max vrijednosti, za 100% stabilnost. Jedino sto to oduzima bas puno vremena.

1 Like

kako si riješio problem, sad se i meni isto dešava na jednoj kartici kad uđem sa team vjuver pokaže tako 0mhs na gpu0. desilo se kad sam isključio kablič od monitora, prije dok je bio uključen kabal u tu karticu nije se to dešavalo…tačno kad se uključim to se desi…

i ovaj Feniks majner je dosta brži od claymore koliko može se vidjet na mhs

image

Izvini nisam vidio poruku ranije,Nisam nista namjestio, mislim da je do forsiranja kartice koja izbacuje kada se preforsira. Kada udjem preko Team Viewera nekada pokaze 0 a nekada ne. Ne desava se npr kada mi je monitor ukljucen u tu karticu. Mozes probati sa hdmi dummy-jem, ukljuciti u te kartice koje pokazuju 0 kafa se konektujes.

Ma doj taj hdmi vga konektor za monitor u nju ustekan ok je ne pokazuje 0 nikad. Sad sam ga istekao kontam da ne ometa majner i vidim da čim uključim se preko team vjuver pocne 0 na njoj pokazivat. Neće mi sad dual claymore nikako, samo preko ovog Phoneix minera sad ide.

Pozdrav
Ja sam novi u ovom svijetu mininga pa mi nemojte zamjeriti ako nesta lupim.
Imam Gigabyte RX580 8GB gaming sa samsung memorijom.Gledao sam neka videa na youtube gdje opisuju bios mod ali nisam uspio nista jer koliko god podignem memoriju odmah mi zacrni ekran i moram ici na reset kompjutera.Stavio sam sa mining na NiceHash i to radi samo sto pokazuje do 14,1 sol/s a procitao sam da je sol jednako mh/s a kako sam citao ova graficka bi trebala ici do 30 mh/s.Ima li neko da bi mi pomogao kako da ovo odradim?Hvala