Majning sa SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G

Zdravo svima :slight_smile:
ABd pocinjem i ja sa miningom :wink:
Kupio sam dvije kartice SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8GB, trenutno cekam ostale komponente za rig. Citao sam da je hashrate ovih kartica oko 22 Mh/s , sto znaci da cu ja imat oko 44 Mh/s (bez overclocka). Zanima me preporuka koje coine da kopam, sta je najisplativijie?
Ja imam dojam da je mozda ZEC trenutno najisplativiji ili monero, mozda grijesim. Gledao sam na majning kalkulatorima “kobajagi” mjesecnu zaradu ali te kalkulacije mi se cine nerealne. Koji su vasi savjeti i preporuke?

PS Nez da li je neko vec pisao na slicnu temu, ako jeste molio bih link da iscitam.
Hvala

Ma ide to puno vise ja na RX 570 4GB imam 28 bez problema. Ganjaj cryptonight algoritam najisplativiji trenutno uz najmanju potrosnju. Morat ces modovati bios i onda clockovati kartice, to ce te ovi iskusniji uputiti. A Zec ti je isplativiji na nVidia karticama. Sretno :slight_smile:

1 Like

Svakako ako mislis ganjati BTC/ETH kopaj Electroneum pa mjenjaj isti na Cryptopia za BTC/ETH

A sa tim BTC/ETH kupuj sta ti je volja

Hvala na savjetima :wink:

koja ti je RX 570, jel sa edit biosa i overcloack je 28mhs?

zna li neko da li je problem u rig ubacit Sapphire RX570 Pulse od 4GB sa Saphire Nitro+ RX570 od 8GB? da li bi mogla ta Pulse radit na istom overcloack 1300-2250, ima li neki problem sa tim.

Nista zeko, samo eth etn.

A vise zalicitih karti svakako mozes redati, samo za svaku postavis clock. Imas opciju na afterburneru da pojedinacno klok radis za svaku kartu.

PS, uzmi si koji rizer viska, amd je veliki potrosac struje i time i rizeri lakse cvrknu :smiley:
Joj nitro+ je erotika na kvadrat.

ja vidiš može pojedinačno se probat, razmišljam tu Puls da uzmem pa da ubacim u rig…

sa čime kopate electroneum, sa claymore minerom ja sam probao ali to samo nešta otvori prozor i zatvori samo ništa od tog, a sa inim majnerom sa stranice electroneuma nikako izać na kraj samo ga ko virus identifikuje i kad ga odobrim u antivirusu, tako da sam odustao od toga, da ga je kupit negdje, na cryptopia samo Payeer može a nemam se više živaca selfirat po sto puta na sve strane

Ja ima rx580 sapphire 4gb i 8gb u rigu i rade zajedno. Sto se tice clocka, posebno sam ih stimao, tj, isao do granice do koje mogu raditi i na razliticim clockovima rade.

hajde ako ti ne bude mrsko postavi clockove za 4GB i 8GB da uporedim ako trebadne.

4GB


8GB

Ok je to, ali najvjerovatnije neces dobiti najbolje rezultate iz jednostavnog razloga sto sve karte imaju razlicite granice i drugaciji klok, svjedno sto su isti model i sve isto.

Imas na netu tutoriala kako se klokuju karte, posao traje par sati al kad im nadjes zicu, :smiley:
Ukratko, povecavas uvjek za 10mh klok i pratis jel stabilan rig, cim krene zajebavati, vrati na zadnje postavke gdje je bio ok.

I da prije klokanja, na biosu imas promjeniti na onaj gen1 i propusnost na pci povecati, da bi vamo mogao izvuci iz njih max.

Ma nisam se ja sam usudio edit biosa uradio mi je it lik.

Nego ova Sapphire Pulse od 4 GB Oc ispade bolja od mojih prvobitnih Nitro+ 8GB Oc. Ide na 31.6 mhs na eth claymore a ove od 8 gb idu na 30.8 tako da eto znate. Ja možda sljedeći rigic sastavim od Pulse ako ih se dograbim gdje.

ja imam rx580 saphire nitro+ 8GB sa bios mod i vreklokom idem isto tako na 31.6Mh/s. Mze i na 32mhs ali nestabilno radi, puca drajver

pozdrav, treba mi pomoc oko biosa za SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G,
imam rig sa istim karticama ali sa Samsung memorijom i potrosnja struje je ok, ali sad na drugom rigu iste kartice sa Hynix memorijom mi trose duplo vise struje, mislim da je do biosa pa ako neko moze da mi posalje bios bicu zahvalan, naravno spreman sam i platiti pa se mozete javiti i privatnom porukom, hvala

Da li si probao polaris bios editor, one click ?

ne znam kako treba podesiti one parametre, znam snimiti gotov bios

skines bios sa svoje kartice, otvoris ovu aplikaciju ubacios bios, i imas dugme one click time patching(tako nesto) i on ti sve odradi i onda samo nabacis taj bios na svoju karticu, prejednostavno je. Probaj nemas sta zafrkati

Imam istu karticu, malo je klokovana u biosu i daje 29 i nesto. Imam problem, kada se prikljucim preko TeamViewera jednostavno na rigu se jedna kartica ugasi, tacnije prikaze 0 mh. Zna li neko razlog?, takodje, kartice su mi oko 65-75c temperatura sa fanovima na oko 30-40%, da li je to ok po vama i da nije to uzrok nekog gasenja?

pa probaj smanjit temperaturu u sobi, gdje ga držiš jel topla prostorija, meni su 55 stepeni iste te kartice samo rx570 na 31 mhs sa 33 posto ventilatora u afterburneru postavljenog, -150 voltaže

da ti nije na kartici nastiman max temperature ,pa dosegne tu temp i iskljuci je
meni su ove kartice radile na 50c i rade na 30-31