Lista berzi - mijenjačnica

Pozdrav ljudi,
Novi sam u ovome svijetu :slight_smile: Interesuje me kako sa najmanje provizije prodajete i uzimate lovu u BiH?
Ima li nesto specificno sto koristite, tipa Payeer kartice ili povlacite pare direktno na palpal?

Hvala,
LP

Što se toga tiče još uvijek testiramo razne, trenutno sam u procesu verifikacije na bitstamp-u, oni imaju isto dobru kreditnu karticu koju možete koristiti bilo gdje u BiH sa malom naknadom!

Svakako poslije toga treba probati payeer, te ukoliko neko ima, ne bi bilo loše da podjele utiske.

Zar Bitstamp nije ograničen samo na EU gradjane odnosno SEPA zonu?

Ako uspiješ raditi s njima obavijesti nas ovdje molim te … :slight_smile:

Evo oni su meni vratili odgovor da nisam verifikovan ali iz razloga sto sam kao zaboravio sliku licne iza…što znaci da su vidjeli da sam u BiH te da je to problem rekli bi odmah.

Reverifikovao sam prije 15 minuta, čekaćemo par dana pa javim ovdje šta će biti :slight_smile:

Pozdrav,
Također novi kolač :slight_smile:
Ja sam već proteklih mjesec dana vodio bitku sa raznim stranicama za kupovinu BTC-a, izbjegavajući CEX.io zbog prije svega visokog i nerealnog kursa BTC-a (npr. poloniex i bitstamp oko $2500, kod njih $2700) a onda i zbog provizije. Međutim, na kraju ipak kupio preko njega jer nisam mogao više čekati :confused:
Čekam verifikaciju na bitstamp, OKpay, i ne znam više ni ja gdje. :smiley:
Ono što sam čuo jeste da je dobra stvar za povlačenje novca “wirex”… tu se naruči kartica bilo u USD ili EUR i navodno se može sve živo plaćati sa istom a FEE nije veliki… također se mogu slati i altcoini koji se automatski pretvaraju u BTC pa se mogu convert u željenu valutu. Kartica se plaća negdje oko 15$. Zanima me da li je neko od vas koristio istu i može li kod nas? Za HRvatsku znam da tako rade većinom…

trenutno svi čekamo kartice da ih testiramo…

Payeer
Xapo
Bistamp

U planu je da uradimo i review svake te kartice, kako bi ostali imali uvid u naknade i ostalo.

2 Likes

kako kupite te karice? preko neta pošalju?

Posjeti njihove stranice, registruj se, zatim trazi da te verifikuju…

kada prodjes verifikaciju, imas pravo naruciti njihovu kreditnu karticu na svoju kucnu adresu :slight_smile:

Pozdrav svima. Od skoro sam u svetu virtualnih valuta. Imam nesto bitcoina na xapu, pokusavam da ulozimnesto u ether. Imam pitanje: prilikom pokusaja moje prve transakcije trazili su mi da dam udeo za rudare! Da li se to placa prilikom svake transakcije ili samo prilikom prve?

Nešto što moraš platiti, jer bez toga tvoja trasnsakcija ili će trajati dugo, da se završi…ili će se poslije 72h vratiti odakle je došla!

Transkacijske troškove morate platiti, pogotovo u Bitcoinu.

Te iste transakcijske troškove vi ne plaćate nikakvoj imaginarnoj osobi, instituciji… već plaćate rudarima… onima kao što smo mi, kičma mreže, bez kojih nikada ne bi dobili konfirmaciju da je vaša transakcija ispravna.

Kada platiš veći fee za transakciju, tada sistem rudara unutar Bitcoin mreže, uzima transakcije koje nude najveći fee… što ti samo govori, veći fee…prije će PRVA konfirmacija od mreže biti gotova.

Nadam se da sam ti razjasnio bar malo …

Jesi hvala :slight_smile: Jos nesto vezano za to, nudi mi 2 tarife, da li po jeftinijoj tarifi transakcija bude obavljeno brza (u roku od 10 min) koliko mi vazi ponuda za transakciju na sajtu mayetherwallet i sta se desava ako ne prodje dovoljno brzo, tj. Ako mi istekne ponuda i posle toga tek prodje uplata?

Kad je u pitanju Bitcoin, ja bi uvijek uzeo skuplju opciju da ne čekaš prvu konfirmaciju, koja se zna odužiti…

1 Like

Zdravo , pokusao sam na razne sajtove da kupim ETH , međutim ne podržavaju BiH. Da li znate gdje mogu kupiti ETH ili BTC da ga negdje pretvorim , Imam visa electron

U zadnje vrijeme neke od banaka su prekinule transfer novca, tako da smo u nekakvoj sivoj zoni.

Najbolja opcija je da nađete nekog da vam proda Bitcoin, sistemom iz ruke u ruku…bar dok se situacija ne popravi

Upravo sam našao takvu osobu , međutim gdje mogu zamjenuti u ETH i da mi dozvoli povlačenje u moj wallet ?
Probao sam par sajtova , međutim prilikom vertifikacije BiH nije dozvoljena

Tebi ne treba verifikacija nikakva, niti je daj ukoliko samo mjenjas crypto u crypto… što znači… idi na bittrex… registruj se tamo, pošalji BTC… i sa istim kupi ETH.

:slight_smile: ako šta zapne javi nam se ovdje, neće biti problem da ti pomognemo :slight_smile:

Zdravo, nedavno sam usla u crypto svijet i drzim nesto bitcoina na Krakenu. Zanima da li je iko withdrawal sa njega, iako ne planiram sada to raditi vidim da mi ne nudi nijednu opciju prihvacenu u BiH?
Hvala na svakoj info :slight_smile:

Dobro došla :slight_smile:

Što se tiče samog povlačenja BTC sa bilo koje mjenjačnice direktno na Vaš račun u BiH, ja bi to preskočio.

Naime, najbolja opcija zasada je ta da odete na Wirex i da se registrujete, posaljete 15$ vrijednosti BTC i zatim zatražite Debitnu Visa karticu koja će vam doći poštom.

Ukoliko želite 25% popusta na izdavanje kartice, kliknite na ovaj LINK.

BTC sa Kraken mjenjačnice prebacite na Wirex wallet, koji konvertujete u EURO i zatim spustite na Visa karticu koju ste dobili od Wirex.

Sa tom karticom možete kupovati šta god želite, pa čak i na bankomatu podići vaš lokalni novac.

Ako vam još šta treba pomoći, samo recite.

Rux, Crypto.ba

1 Like

Hvala puno na odgovoru, uradit cu tako jer vidim da nema drugog nacina.
Pozdrav :slight_smile:

Pozdrav, registrovao sam se na Wirex i trazi mi verifikaciju telefona ali nikako mi ne stize kod na telefon. Da li je jos neko imao isti problem? Hvala.