Crypto.ba

Koju valutu trenutno rudarite i koju opremu imate?

Pozdrav ljudi,

Da pokrenem novu temu za pocetak :slight_smile:

Koju valutu trenutno rudarite i koji pool koristite?
Koji program za rudarenje koristite?
Koje drivere korisite i koja su podešavanja?
Kakav rig posjedujete?

Trenutno imam jednu karticu GTX 1060 6GB i vjerovatno cu dodati jos jednu 1060 ili 1070, ali praniram sastavljati pravi rig u skorijoj buducnosti.

Usput novi sam u ovim vodama i drago mi je da ima nas community.

Lp

1 Like

Pozz, novi sam i ja u kopanju, doskora koristio nicehash minera, jučer se ovdje prijavio pa da vidim šta i kako ide.
kopam sa 2x R9 290 sa zadnjim driver-om kopam ZEN

Valjala bi kakva pametna smjernica za nas novake.

Trenutno se kopa ZEC, ETH i njima slični.

Miner koji koristimo je Claymore ETH ili ZEC miner.

Karte koje preferiraju većina minera su AMD RX 480, 580 i Nvidia 1070.

Driver obično zadnju verz, osim kada se moduje bios kod nekih kartica što zahtjeva 16.9.1 verziju kod AMD-a.

Što se tiče rigova, imamo temu za to.

Za R9 290 kartice, najbolje da kopaš ZEC,ZEN,ZCL, ali te kartice gutaju previše struje… bojim se da bi ti profitabilnost bila umanjena.

Primjer, Rx 480/580 guta oko 100w, dok 290ka ide preko 250w, plus hawai čip radi na 95C.

Ma pod vodom ove dvije ne prelaze 70°C na VRM1 a jezgra na 60°C sad kad je ova vručina, koristim Stilth-ov bios za 290 da diseblovanim pola ROP-ova 64 na 32 napon u biosu 1.1 pod loadom 1.06V clockovi 1100/1250mhz.
Sa Nicehash minerom sedmično na račun 118KM kad se odbije fee i prodaja BTC-a drugom licu.

A profitabilnost je bolja nego kad sam Foldao 20/7 i imam 42 miliona poena.

Zanimljivo, imam dvije 290ke referencne, hajde proslijedi kakav link da pregledamo malo taj bios :slight_smile:

evo ti linkovi sa masom biosa pa izaberi koji tebi najbolje odgovara sve su za ref R9 290/X

https://onedrive.live.com/?authkey=!ABdhkoiDt-m_WgY&cid=8329B08E8413A80E&id=8329B08E8413A80E!248&parId=8329B08E8413A80E!247&action=locate

https://drive.google.com/drive/folders/0B2XVfIhkHZlfMllHSHp5RmFvYlU?tid=0B2XVfIhkHZlfcVR0QzhlQlhJYTA

Ljudi, mogu li se koristiti 2 razlicita proizvodjaca za rudarenje. Tipa Gigabyte GTX 1060 6GB i EVGA GTX 1070 8GB da budu skupa u rigu i da se obje grafike mogu twikati? Koristim Windows 10.

Može naravno kad je moguće imati AMD i NVIDIA skupa što nebi moglo i to što ti hoćeš.
E sad jedno pitanje dal trebam i koliko da Suprnovi dam neku donaciju jel ovo nešto što treba i imal li kakav benefit od toga
You are mining at 1% pool fee and you are not donating.

1 Like

Nista ne doniraj, vec dajes 1% od svog rudarenja njima…

@TwistedX drug, bitan je čip 1060… brzine bi mozda bile malo razlicite zbog razlicitog clocka i vrste memorije koju koriste.

1 Like

Crypto.ba © est. 2017 United Fintech Freaks - UFF