Kako to ide u BiH?

Pozdravljeni,

mene zanima kopanje BitCoina, no zanima me regulacija u BiH ili RS.

Kao prvo, dali je razlika ili kopaš u Federaciji ili RS?
Kako je sa papirima i porezom? Moraš li kopanje prijavit, dali več postoji koji zakon?
Drugo, dali je več u giri da če takav zakon postojat? (u Sloveniji več posotji, 25% porez na kopanje - moraš prijavit)

Kako je sa strujom? Koja je cijena?

Pozdrav,
Branko

BiH zakonodavstvo ne poznaje pojam kriptovalute, to ce se vjerovatno promijeniti kroz par godina jer sve ide sporo. Zbog toga ne postoje nikakve procedure, pa cak ni za stavljanje u promet kriptovaluta kao necega drugacijeg od obicne robe, tj. mozes prijaviti da firma proizvodi bitcoin kao normalnu proizvodnju i stavljati ih u promet kao digitalno dobro.

Struja u BiH je relativno niska: EPBiH

2 Likes

Da se nadovezem

A kako ide isplata? preko cega, na sta, i tako to…

Trenutno BiH je na “sivoj” listi za isplate, što znači da ni jedna banka neće prihvatiti sredstva koja imaju veze sa kripto valutama…

Mi smo malo čudni, protivimo se nečemu, a ne znamo ni šta je u pitanju :slight_smile:

gdje završava logika, počinje BiH

Što se tiče kolega u RS-u, oni su kud i kamo drugačiji kada su kripto valute u pitanju… ali samim tim su i rigorozniji kada je u pitanju Bitcoin…

mislim da ovaj sajt pruza usluge isplate na bankovnu katicu za zemlje koje nisu u EU,kao sto je BiH,Srbija itd…a evo i link https://spectrocoin.com/

2 Likes