Kako mogu da prodam kripto valute

Pozdrav, brat i ja hocemo da ulazemo u kripto valute, kupili smo prve coine na Binancu ali ne mozemo prodati (isto na Binancu). Odmah smo pokusali prodati da vidimo kako to sve funkcionise. Imamo MasterCard karticu u Raiffeisenu, pa zna li neko kako mozemo najlakse i na najbolji nacin prodati? Mislili smo te kriptovalute poslati na Bcx pa tu prodati i prebaciti pare na banku ali me zanima moze li ova kartica (MasterCard u Raiffeisenu). Ako ima neko iskusniji da mi objasni bio bih vam prezahvalan bukvalno, hvala unaprijed.

1 Like

Najprostije i najisplatnije za vas je da bilo koji coin zamjenite za USDT i prodate ga ovdje na forumu koristeći Escrow…

da prebacis na BCX pogledaj malo proviziju pa vidi da li se isplati tako nesto… ne razumem kako ne mozes da prodas na binance, licno nisam registrovan tu ali predpostavljam ako si kupio da moras moci i prodati tu pogledaj malo to…

I brat i njegov drug su pokusavali, obojica su uspjeli kupiti ali nisu mogli kupiti. Ima li mozda veze posto je MasterCard kartica? Znam da mi je neko spominjao da tu ne mogu da se prijamu uplate nego da se moze samo placati karticom.

Na paypalu ne mozes primati uplate na mastercard vjerovatno da je isto i tu nisam nikad koristio za internet placanje…najbolje ti je visa electron

Jos jedno pitanje, treba li racun da bude devizni? Imam 16 godina tako da tek o ovome ucim… Ja imam u BBI Visa electron karticu ali je studentska, takodjer smo probali i sa tom karticom ali nije moglo, odbilo je. Treba li biti devizni racun?

Ako koristiš SEPA sistem onda ti trebaš dostaviti podatke kao da iz inostranstva primaš sredstva.

Nažalost SEPA isplate sa Binance ne rade za BIH.

A moze li bez SEPA sistem? Ima li ikakva driga opcija?

Na žalost ne, ali možda možeš preko Skrill-a (iskreno nisam dugo koristio Skrill oko 2 godine) znam da su prije imali opcije za isplatu kripta. A sada da li se šta promjenilo to moraš sam da ispitaš.

Druga opcija preko BCX mjenjačnice,prvo provjeri provizije i ostale stvari da li ti odgovaraju jer se sve prijavljuje u PU.

Treća opcija je da ti neko preko grane od rodbine napravi Binance račun te sa istog verifikuješ identitet(KYC) i da naručiš karticu na njihovo ime. Koliko je to pametna ideja prosudi sam.

Četvrta opcija je ta da nadješ nekoga preko foruma ili pik.ba i da završiš transakciju na licu mjesta ti salješ crypto a neko drugi tebi keš.

Za kraj šta da ti kažem osim da paziš na scamere jer svako živ te može prevariti. Biraj sa kime ćeš poslovati i pretežno ugovaraj ako prodaješ valute face-to-face na javnim mjestima gdje ima ljudi. I nikada ne prodaji sve na jednom uvijek gledaj da prodajes u realnim ciframa tipa do 500km max. Nikada nemoj prodavati i slati valute direktno sa mjenjacnice kupcu. Uvijek salji na neku svoju adresu(crypto novčanik) valute koje planiras prodati i to samo onoliko koliko misliš da ćeš prodati. Valute nikada nemoj ostavljati na mjenjačnici, ako ne trejdaš odloži iste na svoj primarni wallet.

Toliko od mene, uživaj!

Lep pozdrav.

1 Like

Vidi ovako, prodati iz Bosne mozes ili uzivo nekome ili preko bcx.ba. Provizije na BCX su ti 5% s tim da ti je najbolje poslati Litecoin tamo sa Binancea svog zbog manjih transaction fees. Kod njih to vidjeces brzo zamjenis za BAM i onda moras zatraziti isplatu na svoj bankovni racun. Par puta sam vec koristio njihove usluge i mogu ti reci da su jako profesionalni, naredni dan ti odmah na racun do 12 u podne lijeze novac. Pozdrav i ako gdje zapne javi, nisam previse aktivan ovdje ali pogledacu opet :slight_smile:

A ako smijem pitati, koju karticu imas i u kojoj si banci, jer znam da banke znaju praviti belaj

Visa, Intesa ali nece ti nijedna banka za BCX praviti probleme jer je obicna uplata na racun u pitanju

1 Like

E idi na google playstore trazi Phemex. Mislim da radi cak i u BiH. Tu mozes kupit-prodat gotovo sve. Ima multiwallet i nije losa aplikacija nedavno sam je poceo koristit zbog doge coina koji su davali dzabe ako se regas kod njih.

Regaj se preko mene i dobijes free doge coin.