Kako kupiti kriptovalute na forumu Crypto.ba bez provizije - lično iskustvo - preporuka

Pozdrav kripto gospodarima a pogotovo novajlijama! :slight_smile:

Ja sam danas kupio USDT preko @kapa, a posrednik je bio @Rux. Želim da podijelim svoje više nego prijatno iskustvo - proces je protekao bez bilo kakvog problema, ljudi su jako strpljivi i spremni da pomognu. A sve to … :drum: (wait for it) :drum: bez provizije :blush:

Većini ljudi je vjerovatno jasno kako sve funkcioniše, ali u nastavku dajem i moje objašnjenje.

Dakle, u igri ste vas trojica:

  • kupac (onaj ko hoće kripto) - K,
  • prodavac (onaj ko ima kripto) - P i
  • posrednik (onaj kome K i P vjeruju) - M (middleman)

Ovako teče proces:

  1. Prodavac P šalje posredniku M kripto koji prodaje | P :arrow_right: :dvd: :arrow_right: M
    1.1. Posrednik M javi Kupcu K da mu je stigao kripto od prodavca P | M :phone: K
  2. kad Kupac K dobije potvrdu od Posrednika M da je poslat kripto, Kupac K uplaćuje pare direktno Prodavcu P | K :arrow_right: :moneybag: :arrow_right: P (kupac zna da je kripto na sigurnom u trenutku uplate)
    2.1 Prodavac P javalja posredniku M da je primio uplatu. | P :phone: M
  3. kad Posrednik M dobije potvrdu da je Prodavac P primio uplatu, Posrednik M šalje kripto Kupcu K | M :arrow_right: :dvd: :arrow_right: K

Dakle, P :arrow_right: M ; K :arrow_right: P ; M :arrow_right: K :smiley:

Hvala još jednom članovima @kapa i @Rux na korektnosti i pomoći pri ulasku u kripto svijet :heart: (samo ću još jedan emoji majkemi) :globe_with_meridians:

7 Likes

Prejako :heart_eyes:

Uvijek je fino vidjeti pozitivu na ovaj način.

Daj RXC QT wallet adresu, da prebacim šta na kafu :sweat_smile:

2 Likes

Haha, hvala :blush:
Inače, nisam još primio onih 10 RXC-ova iako sam dva puta tražio :smiley:
RFiujzAfpg7AUpzMYQp65fTBYsk5sw7dgF

2 Likes

Dobar je osjećaj kad pomognete nekome da svoj prvi kripto dobije direktno na mjenjačnicu (Binance, Whitebit ili neku treću po izboru) bez ikakvog troška prebacivanja.
Preporučio bih novim članovima da uzmu USDT pa da onda sami odluče kad i po kojoj cijeni kupiti svoj prvi BTC, RXC ili neki drugi coin.

Novi članovi će na ovom mjestu, od ove kripto zajednice uvijek naći informacije i podršku na njihovom putu u kripto.

6 Likes

Kad malo gledaš sa sigurnosne strane, najsigurnije je kupiti USDT i onda kupiti npr BTC sa mjenjačnice.

Na ovaj način izbjegavate mogućnost kupovine “prljavog” BTC-a.

5 Likes

Poštovani korisnici Crypto.ba Escrow Servisa, ubuduće za sve dogovore koje dogovorite na kategoriji Trgovina (Kupujem/Prodajem), zamoliću vas da otvorite temu ovdje na Escrow kategoriji i to u jednoobraznom sistemu.

Napomena: ne otvarajte temu dok ne nađete kupca/prodavača na kategoriji Trgovina (Kupujem/Prodajem)

Zadnjih 10 dana, se pojvećao obim kupovine/prodaje kripto valuta, te u nekim trenutcima se ne zna ko kome šalje i ko šta treba da primi (vjerujte sa vaše strane to izgleda možda kao sitnica, ali pitao bi vas ja kad otvorite forum i nađete 20+ poruka, od čega je 50% samo a trgovinu).

Naime, primjer ispravanog Escrow zahtjeva koji upisujete poslije dogovora sa kupcem/prodavačem.

Prodaje:

Kupuje: forum username

Suma: koliko?

1 Like