Kako kupiti kripto valute? 05/2021

Pozdrav svima!

Prije svega izvinjavam se ako je već bilo ovakvih tema i pitanja.

Novi sam na forumu i želio bi ući u svijet kripto valuta, pa me zanima da li neko može dati kakve smjernice „korak po korak“.

Inače iz BiH sam, pa me zanima koja je procedura oko kupnje kripto valuta. Gdje mogu kupiti? Šta nakon kupnje? Gdje ih mogu čuvati? Gdje mjenjati ili eventualno prodati? Itd…

Onako, laički sam upoznat kako sve funkcioniše, samo bi mi trebale neke smjernice.

Ako može neko u kratkim crtama korak po korak objasniti cjelokupni proces, od kupovine pa sve do prodaje.

Unaprijed se zahvaljujem

Kupovina:

  1. Bcx.ba
  2. Licno od nekoga sa ovog foruma uz escrow

Mjenjacnice:

  1. Binance
  2. Whitebit

Cuvanje:

  1. Ledger
  2. Trezor

Prodaja:
Isto kao i kupovina

E sad ovo sve navedeno na search opciji na forumu i ima detaljnije objasnjenje za sve tacke.

1 Like

Ostatak ima na kanalu da sve ne kopiram :slight_smile:

1 Like

Pozdrav svima

Ne bih da postavljam glupa pitanja al imam jedno pa ne znam da li se o tome ovdje nekada pisalo.

Koliko je sigurno slanje tih ličnih podataka prilikom verifikacije na mjenjačnice. Da li može doći do zloupotrebe sada ili nekada u budućnosti? Općenito me zanima onako mišljenje većine.

Svakako, dešavali su se slučajevi da su “procurili” dokumenti završenih verifikacija.

Činjenica je, gdje ne trebaš raditi KYC… nemoj!

Evo primjer, na Binance i na Whitebit, nema potrebe da radite verifikaciju ukoliko obrćete sa manje od 2 Bitcoina prometa.

Uzevši u obzir koliko smo puta KYC radilii na divljim stranicama, čudi me da ne postoji negdje moj duplikat :smiley:

Hvala puno svima na odgovoru.
@BTCBosnaiHercegovina odgledao sam tvoje klipove.

Većinu stvari sam pohvatao. Znači ako sam dobro skontao kripto valute mogu kupiti na ovim mjenjačnicama binance, whitebit, kraken…
Pošto je kupnja sa BH karticama onemogućena (otežana), da li ste upoznati da li je moguće kupiti sa HR, SLO ili DE karticama, te da li je neophodno da lični podaci na kartici budu isti kao i prilikom registracije na binance. (XX ime na binance a YY na kartici)

Proći ću prvo ove korake, pa nakon kupnje vjerovatno ću imati još pitanja oko samog čuvanja kripto valuta.

1 Like

Sto se tice Binanca i Krakena, mora biti isto ime na korisnickom racunu i na kartici sa koje se vrsi uplata

Nije otezana nego neke mjenjacnice ne prihvataju nasu zemlju gore navedene kraken,binance… mozes normalno sve :smiley:

Jedini način koji sam uspio jeste Whitebit i domaća banka.

Napisao sam how to, zanemarite RXC, u vašem slučaju cilj je doći do USDT

https://forum.crypto.ba/t/kako-se-registrovati-na-whitebit-te-kupiti-svoj-prvi-rxc/4681

Mozes preko EXMO.me mjenjačnice, ja sam to koristio karticu Unicredita i nazvao njih samo da mi odobre transakciju, prvo probaj 100-300 dolara i eura i ide.
Evo ti i moj refferal link : https://exmo.me/?ref=1907386

1 Like

Downloaduj na mob instaliraj uzmi taj kod i dobijes free doge coine plus popust na kupovinu. Trebalo bi da radi u Bosni. Provjerite. Pozzz iz Svedske.

Možeš i direktno od nekoga sa foruma kupiti USDT, prebaciti na Binance pa dalje kupovati Crypto koji želiš.

1 Like