Isplata Ethereuma (savjeti)

Živila raja :slight_smile:

Već neko vrijeme pratim crypto svijet i generalno blockchain tehnologiju.
Nedavno sam se, nakon duljeg razmišljanja, uključio u mining, nabavio sam nešto kartica i složio rig, preko kojeg trenutno izbacujem cca. 400Mhs.
Imam pitanje za ove malo iskusnije… na koji način najbezbolnije isplatiti sredstva? Trenutno mi je wallet na Coinbase, a pool je ethermine. Imam već neka sredstva na walletu i imam opciju Hrvatske, da tamo pravim kentru. Kolega mi živi u HR, a čuo sam da je generalno to u HR puno lakše isplatiti, pa samo da provjerim na koji način, jer i on ima Coinbase wallet, pa da vidimo gdje dalje, šta dalje napravit, šta on treba otvoriti da bi nam fiat valuta legla na račun?

Onako generalno, šta mislite o miningu, isplati li se to još raditi, kakve su vaše vizije gdje bi ovo moglo ići? Nisam fan stake modela nikako.

Hvala puno ekipa, pravo mi se sviđa ovaj forum, samo jako!

2 Likes

Trenutno je kopanje super isplativo i ne gasi ni po zivu glavu hihiihiih.

Sto se tice isplata, slobodno se obrati ovdje u Forumu sa ponudom o prodaji.
Najbolje ti je ako mozes prodati za kes, na ulici tako da kazem.

Neznam koje je kolicina u pitanju, ali velike su se sume isplacivale i kupac se brzo nadje.

Naravno imas i BCX.ba i preko njih mozes isplati ina racun ako hoce, al da znas da te moze zapasti porez na dobit.

Isto mozes ovdje objaviti da prodajes.

https://rxcmarket.com

1 Like

Hvala legendo na odgovoru :smiley:

Kopam kopam, pravo sam se zarazio, samo gledam gdje naći još koju karticu.
Upratio sam da ekipa sa portala ima svoj sistem za uličnu kupoprodaju i čini mi se najprimamljivijim. Samo se nadam da će ovo još potrajati, da barem porefam opremu, žena će me izdegenečit.

2 Likes

Dobro nam došao i hvala na pozitivi :smiley:

Naime, kripto valute ćeš relativno isplatiti samo lagano :wink:

A mining ti je profitabilan jer je Bitcoin jako skup, što se može jako brzo promjeniti.

Danas je mining isplativ, sutra mozda vec neces moci platiti ni struju sa iskopanim. Za sve nove da imaju to u vidu…

2 Likes

Predpostavljam da kopaš Ethereum sa 400Mhs, ether neće uvijek biti PoW, polako ali sigurno prelazi na PoS sistem, tako da neće više biti “kopljiv”. Biće uvijek neki coin za kopati ali sumnjam da će biti ovoliko isplativ. Ovo napominjem ako tražiš još karata za uložiti da uzmeš i ove parametre u obzir

1 Like