Hrvatska ima svoj token

NIsam bio siguran u koju kategoriju da ubacim temu ali evo tu smo.

Ukratko naletio sam na oglas i sasvim slucajno sam malo citao o cemu se radi i zaista sam se pozitivno iznenadio kada sam vidio da nasi ljudi pokrecu projekat vrijedan 45 milijardi €

Konkretno radi se o sajtu https://www.dinero.one/#/ pa mozete baciti oko i na kraju se sjeti da je neko pokretao temu kako bi bilo super da i BiH ima ovako nesto, kad ono susjedi nam prvi :slight_smile:

1 Like

Sjajan projekat, već na prvu vidim da ima perspektivu. Ja sam predlagao nešto slično kod nas, ali nije bilo ni 5 ljudi koji su zainteresovani, a ja sam to ne mogu.

ko će ba bit zaizneresovan kad svaki kafić krade porez i marku po marku stavlja u dzep, i ti bi ovakav projekat da neko maše telefonom i plača na račun automatski :smiley: gdje ga hamne porezna

Kada se mi uvjek tako postavljamo. Kao zadnja rupa na sviralu uvjek ispred nas moraju biti slovenci, hrvati i srbijanci, ako ovako budemo razmišljali nikada niko u ovoj bosni neće nešto pametno napraviti. Ja sam iz Banja Luke ali nema veze Sarajevo, Tuzla, Doboj, Bijeljina. Ima valjda pametnih i ozbiljnih ljudi da može napraviti neki ozbiljniji projekat. Sa ovakvim razmišljanjima daleko smo mi od evrope. Kako je počelo izgleda da ce bosna biti jedna farma za rudarenje za sitan novac kao i u svemu ostalo. Da se mene pita nebi u Bosni ni jedan strani rig bio.

1 Like

Ima li vas koji planiraju uloziti u ovaj projekat ? Koji vjeruju da moze biti nesto od ovoga ?

Citav tim broji cak 1,5 developera. Vise mi je ovih ICOs puna kapa, svi neku pamet prosipaju a niko nista da napravi konkretno.
Svaka cast ekipi iz NiceHash-a, ljudi su napravili proizvod i to treba cijeniit.
A ovakve stvari treba u startu zabraniti, ako si vec entuzijast i imas ideju, ulozi vrijeme trud i novca, napravi nesto pa onda izadji makar s poluproizvodom na trziste. A ne kad pogledas crypto market barem 80% projekata je obicna magla. Bitno je izbaciti whitepaper, usminkati web prezentaciju napumpati cijenu i klepiti sto vise para.

1 Like

Ljudi, ne mozete se tako lako obogatiti preko ICO, ispametnili ljudi. Sto tale kaze, prvo napravi nesto pa onda reklamiraj… Zamislite da VW ili Audi reklamiraju crteze auta, pa prvo platite pa za godinu dvije mozda dobijete auto… Budimo realni, nemamo mi resursa za ovo. I ono malo ljudstva sposobnog za ikakvog ICO-a pokupili su stranci… Pametni, i jedni i drugi.

1 Like

autoput na ICO stavit

1 Like

E cuj dinero…svi se prave englezi a hrvati spanci :smiley: