EMF tehnologija, 5G siguran?

Po svemu sudeći, puno truda su uložili u tehnologiju, a nula u biološko istraživanje ove tehnologije.

Uzevši u obzir da je spektar frekvencija kod 5G oko 60GHz, njen učinak na molekularnom nivou nije zanemarujući.

Da li ima neko kompetentan da diskutuje o ovoj temi sigurnosti ?

Nisam kompetentan, ali takodje od stručnjaka iz ove oblasti nista dobro nisam cuo o 5g mrezi, kada je zdravlje u pitanju.

Naravno, morao sam pitati @Nadimak za misljenje :smiley:

Dobio sam nazad linkove

Po ovome sudeći, nema frke sve zdravo :smiley:

Može li malo pojašnjenja na osnovu čega si zaključio da je sve zdravo,
obzirom da se ni u jednom od ova 3 linka niti spominje 5G,
a kamo li frekvencija na kojoj će da radi i što je još bitnije snaga zračenja
kojoj će biti izloženo ljudsko tijelo po metru kvadratnom?

Ja nisam ni zaključio još, jer kao što kažeš, još su velike nepoznanice vezane za 5G tehnologiju.

Moje lično mišljenje, kada sam malo gledao dokumentarce vezane za 5G, oni snopovi kablova koji se penju uz toranj… malo zabrinjavajuće kolika snaga treba.

Uz to naziv ovog dijela sa kablovima asocira na dooms day :smiley:

Sauron ELA100.A, a 77GHz E-Band Lens Array Antenna

image

Volio bi da neko kompetentan nas malo uputi u ovu tematiku, jer od 10 izjava, 8. su negativne kada je u pitanju 5G mreža

:slight_smile:

vs

…pa ti si ovo napisao pa zato sam mislio da si zaključio da je sve zdravo.
A jes jes Sauron i Saruman stari zlikovački tandem samo im još Degeneris fali i ima da prže :smiley: :slight_smile:

…a ja sam pogledao onaj prvi dokumentarac što si postavio link od Saše i onda pročitao ove tekstove 3 linka što si naveo i opet baš nisam načisto…mislim što se dokumentarca tiče i oni se pozivaju na razne studije ali mene interesuju konkretno brojke i oni jesu to naveli jačine zračenja(20min i 34s) koje su dozvojene u pojedinim zemljama i koje su u americi puno veći nego u ostatku svijeta (a kako i neće biti kad im je direktor te FCC regulatorne agencije za komunikacije 14 godina bio lobista i kaže da neće da čeka nikakve standarde testiranja…kad je nešto sumnjivo uvijek prati trag novca :-))

…kada su u pitanju tekstovi oni nigjde ne spominju 5g mrežu ni njene karakteristike na kojima će raditi tako da mi oni nisu puno pomogli u razrješenju i tvoje i moje dileme

…po meni bitna je jačina tog zračenja, više nego frekvencija…kao što si ti i stavio sliku gore može se vidjeti da vidljiva svijetlost ima mnogo veću frekvenciju nego 5G frekvencije…pa nas sunčeva svjetlost ne oštećuje osim ako se ne izložimo predugo direktno da nas sprži termički ali nam ne mjenja strukturu dnk…mislim da je slično i sa 5G frekvencijama koje će ići do 100GHz ako su slabog intenziteta ne bi trebalo da nam naškode…ali eto recimo mikrotalasne pećnice rade na 2,4GHz al sa snagom od 700W pa znaš kako ugriju hranu…e zato me interesuje koja je snaga zračenja ovih 5G stanica…gledao sam po e-bay-u koliko koštaju uređaji za mjerenje tih zračenja koja bi trebala da se izražavaju u mW/m^2 a ne u W…međutim poskupi su po jedno 400$ pa da vidimo i sada koliko smo ozračeni :smiley:

…ova dva nova youtube linka što si izbacio moram odgledat…pa nadam se da će šta pripomoći u razjašnjenju dileme…i da će biti konkretni da će se baviti brojevima jer matematika ne laže :sunny:

Više je to sarkazam bio :slight_smile:

Na discordu sam pitao neke od naših sposobnih ljudi, pa sam dobio feedback te videos, koji govore da je sve sigurno i ok, ali ja nešto nisam uvjeren bas zbog nepoznanica u cijeloj toj priči.

hahah pa ja sam zbog tvog neshvaćenog sarkazma tri dana ‘džaba’ čitao one dugačke članke ccccxhxhxhhahh baš sam ispo Degeneris samo mi zmajevi fale :smiley: :slight_smile: :rofl:

…ne znam ko ti je ova dva videa proslijedio ali prvi je niđe veze niti jednom ne spominje ništa u vezi zdravlja da izvneš jbt pričaju kako su izabrali finu sivu boju da se kutija uklopi u okolinu kako ne bi puno skretala pažnju ljudi?!? wtf? …i ovaj u ovom prvom videu govori kako je snaga tih talasa na većim frekvencijama puno manja od radio talasa pa zato treba 1024 antene u toj finoj sivoj kutiji kako bi pojačali snagu da mogu talasi da prođu kroz zidove kuća i zgrada kako bi došli do korisnika u kući…i onda pametnjaković iz drugog videa kaže kako ti 5G talasi ne prodiru u ljudsko tijelo…ma ja moš mislit može da prođe kroz zid al ne može kroz ljudsku kožu…eto to bi ja pitanje pitao tog čovjeka sa discord grupe koji ti je dao ova dva linka
…i opet ono što mene najviše zanima ni prvi ni drugi video ne spominju o kojoj snazi zračenja se radi??? Znači ne spominju konkretno brojeve već koriste pridjeve mala snaga, nedovoljna snaga itd