BiH - Kupovina i trejding u 2022?

Pozdrav svima,

vidim da ste otvorena zajednica puna ljudi koji su spremni pomoci.

Sa velikim entuzijazmom sam nakon par mjeseci laickog istrazivanja i edukacije odlucio da ulozim odredjenu sumu novca u kriptovalute.

Pomnim posmatranjem i istrazivanjem otprilike sam nasao dva favorita u koje bih ulozio taj iznos. Zamislite mog razocarenja kada sam konacno spremio sredstva na racun, otvorio Binance nalog, povezao sa AdvCash i shvatio da je nemoguce iz BiH sa mojom Raiffeisen MasterCard karticom izvrsiti bilo kakav depozit ili kupovinu odredjene kriptovalute.

Ljudi, pomozite mi? Koji je najbezbolniji nacin? Da li mogu licno od nekoga?

Kako ako kupim od nekoga licno i bude prebaceno na moj Binance nalog mogu biti siguran da ce blagovremeno moci da se isplati taj novac?

Sve vise mislim da je ovo previse dobro da bi bilo istinito, gdje mi zivimo ljudi moji. Svijet nam prolazi pred ocima…

1 Like

najbezbolniji nacin je da ti promjenis banku ako hoces da ti upravljas sa svojim kupnjama i svim ostalim

Koju banku preporucujete?

Da li je Binance najbezbjednija i najisplativija platforma za trgovinu i isplate?

Sparkasse koliko ja znm sad za sad jedina ne blokira transakcije prema mjenjacnicama,a za isplatu novca to je vec malo duzi put

1 Like

Ok, a kada bih kupio od nekoga direktno sa ovog foruma, da li bi mi on mogao to prebaciti na Binance?

pa mogao bi sto da ne

Ja sam spreman da nekome dam naknadu za edukaciju. Potrebno mi je objasniti citav moguci lanac uplata i isplata kripotovaluta u novcu u BiH.

1 Like

Pa ide ti kupovanje preko posrednika, tj Ruxa. Prvo ovdje objavis koliko kupujes, kada nadjes prodavaca, on Ruxu salje USDT, tada ti njemu pare na banku, kada on dobije pare Rux tebi salje USDT i to je to! :slight_smile:

1 Like

Hvala ti, recite mi da li je ovaj WhiteBit aktuelan i u ovoj 2022 godini?

Naletio sam na par clanaka gdje pise da se moze isplacivati na nase kartice?

I sada taj USDT koji dobijem ja mogu na Binanceu exchangeati u bilo koju drugu kriptovalutu, i isto tako nekome drugome prebaciti sa Binancea ako se desi da nekom prodam na isti nacin na koji kupim preko ovog foruma tj. posrednika?

1 Like

Aktuelno je ,ali koliko ja znm ni na jednu nasu karticu ni sa jedne mjenjacnice se ne moze isplacivati,ti sad tim usdt kada ga dobijes na binance mozes raditi sta hoces kupovati prodavati slati kome hoces sta god hoces

Hvala, razbristrava mi se.

Da li je Binance najbolja platfoma?

Top 3 bar meni za ostale ne znm ahah :slight_smile:

1 Like

Ja sam obavljao transakcije sa karticom preko Advcash i prebacivao na Binance bez problema

Nazalost meni nece.

Sta vi ostali kazete, da li postoji ikakva mogucnost isplate novca na racun?

Tek sad pročitah čitavu objavu gore, sorry

1 Like

postoji isto vako kako kupis tako i prodas ili da preko nase bcx.ba mjenjasnice to sve odradis

Potrazujem za 1000KM - USDT onda, otvorio sam i temu, tako da ocekujem ponude. Pozdrav i hvala vam mnogo za vrlo kratko vrijeme ste mi rijesili stvar koja mi nabija nervozu. :slight_smile:

1 Like

Ja sam uspio uplatiti direktno na binance preko Unicredit kartice mastercard, isplatu nisam pokušavao… LP

Naravno možeš ovdje lično kupiti od nekog iz zajednice, gdje ja služim samo kao ESCROW posrednik, naravno bez naknada, jer cilj mi je da imamo siguran sistem za korisnike.

Ono što je jako bitno, jeste da koristite Banke, kako bi i ja i svi bili sigurni.

Javi kad dogovoriš sa nekim iz zajednice, pa da vam pomognem.

1 Like

Na slican nacin sam i ja uletio u kripto nakon malo duzeg istrazivanja i dobro sam se napatio dok sam skontao gdje i kako uplatit iz BiH. Isto tako sam u Raiffeisen banci i sve pokusaje su mi blokirali i kada sam ih nazvao rekli su da blokiraju sve transakcije vezane za kripto jer nije jos regulisano zakonom.
Medjutim, nakon dodatnog istrazivanja uspio sam ipak izvrsiti uplatu na dva nacina i to sa Raiff. kartice.
Prvi je na bcx tj. lova.ba preko paypala, a drugi je direktno na binance ali preko opcije third-party payment (simplex i banxa). Na lova appu sam pretvorio bam u litecoin i direkt transfer na binance da trgujem, jako brzo proslo (desetak min), a na binance sam preko simplex odmah dobio na racun uplatu samo fee je izgleda povelik na taj nacin, veci nego sa lova appa.
Napravio sam brdo accounta na raznim kripto stranicama i provjeravao koje “rade” u BiH i mislim da je binance najbolja sad za sad, i po pitanju fee-ova i po svemu ostalom.
Sada cekam da obrnem makar 100$ pa da probam povuci na racun da vidim i tu proceduru.

2 Likes