Amd vega 64 mining

@goldi Jesi li cackao koju ? Kakav je za mining, potrosnja isplatnost ?

U potrazi za karticama sam naletio na čovjeka koji tvrdi da postiže ove rezultate:

"Da, i iskreno prezadovoljan sam sto se tice rudarenja… rade stabilno i daju mi 132MH ukupno (za ethereum).

Kupljene su u Srbiji. Ventilatore sam postavio na 82%, a temperatura im ne prelazi 60°, trenutno su na 55°… kako sam ja citao mogu bez problema raditi i na 85°… kompletan rig sa 3 vege trosi 700w
Jesino sto jos trebas uzeti u obzir ako se odlucis za ovo je da od napajanja za jednu kartu trebaju 2 8-pinska konektora"

Slika koju sam dobio:

Po nekoj mojoj brzinskoj racunici ako kopas ETH ne isplate se kao nvidije, na ZEC nvidije malcice vise zaradjuju sa time da trose oko 150W (upravo testiram undervolt pa mozda budu i manje) dok Vega za istu zaradu trosi oko 230W po tim informacijama. Razlika u potrosnji struje smanjuje zaradu i povecava troskove.

1 Like

Ovaj gore text se odnosi na 3 kartice, to sam zaboravio napomenuti. :confused:

A svakako da se ne isplati rudariti Zcash Ili Eth, jedino dolazi u obzir Monero. Ako je vjerovati cryptocompare.com. :smiley:

Pa placas velike pare za jednu valutu koja moze opasti do neisplatnosti, zar nije bolje isti kes dati za kartice koje mogu kopati sve i da su isplatne (gtx 1070) cak imas i modela koji jeftinije izadju od ovih vega.

JAvi kada stignes rezultate undervolta. CIni se zanimljivo, ako bi Zeco mogao jos manje da trosi na 1070

pa ja kontam negdje oko 20 - 30w po kartici, cim stignem da se igram pisem post.

WOW, to bi bilo sjajno !!! :heart_eyes::joy:

Screenshot iznad je sa riga koji sam ja sklapao i podesavao, imam i sam potpuno isti (3 vege 64, 132 Mh/s, 700W). U principu, ako mozes da ih nadjes jeftino isplate se, u Njemackoj ih vec ima za 560 eura off the shelf. Ja o nvidia kartama vise ne razmisljam uopste, nema smisla davati iste pare za 30 Mh/s kad ovamo dobijem 44, isplati se cak i sa povecanom potrosnjom struje. Jedino sto se vise isplati trenutno od jedne Vege su 2 Sapphire RX580 Nitro+, one daju 62 Mh/s za iste pare kao jedna Vega a trose isto.

Sapphire RX580 Nitro+ 8GB po procijenama na jednoj kartici.

Ovo su podaci sa: Sapphire Nitro+ RX580 8GB Crypto Mining Benchmarks: ETH/UBQ/ZEC/XMR - YouTube

Sada koliko je ovo realno, mada odlično izgleda. Riješen problem kad je upitanju Vega jer ova kartica rudari sve i to poprilično dobro. Mada to su samo moje predpostavke, nisam toliko iskusan da mogu reći da je to 100% tačno.

Izgleda da je Monero trenutno najisplativija za rudarenje. Neću ulaziti u špekulisanje kolika će vrijednost kojeg coina biti u budućnosti. Mislim da to niko ne može 100% da zna. :smiley:

Jedna nvidia daleko isplativija od amd + manja potrosnja

kako moze biti isplativije dragi Igore, pa 1070ka ti zaradi 2.6 dolara dog jedna 580ka zaradi 1.4 dolara danas. Imas vecu potrosnju na istu zaradu a da ne govorimo o manjoj fleksibilnosti kopanja novcica. Sa amd kopas ETH i kompaniju a zec i slicne slabije dosta dok nvidia kopa odlicno sve novcice + drasticno se smanjuje napon i dobijas manju i potrosnju.

Nisam ih iz zida mjerio, ali 580ke trose 90W sudeci pi GPU-Z (neka se to realno iz zida popne na nekih 130 W), a daju 31 Mh, isto kao nvidia. Nabavna cijena nvidije je 150 - 200 eura veca. A koliko je stvarno slabiji AMD u kopanju ZECa i brace? Eto gore screenshota, $1 vise mjesecno zaradi nvidia trenutno. Moze li neko poredjenje u sirovom Sols/s za 580 vs. 1070? Nisam nikad kopao ZEC sa AMD, nemam uopste pojma. :slight_smile:

A mene budale, ono je poredjenje za 580-ku koja kopa ZEC i ETH. :smiley: Da, kopanje ZEC-a se ispati vise sa nvidia kartama, aman bas pofino. :slight_smile:

Vega64 zaradi $5 dnevno a kosta isto kao 1070. Bukvalno se duplo vise isplati.

ovo hash jedne karte ?

Aham… :slight_smile:

Kakva je veg9i racunica recimo da stane taj novcic na ovim ostalim ? Jel tu konkurentna ?

Trenutno kopam na 2 nvidia 1070.
Potrosnja izmjerena iz zida 300w,
Brzina 62mhs, s tim da drugu jos ustimavam sa clockovanjem, jedna radi na 32 a druga je na 30.
Po meni su najisplatnije 1070 jer su optimim potrosnje performanse i svestranosti.
Jos napomena da su obje na undervoltu 75%

1 Like

Potrosnja za 2 Vege iz zida je 400 W, brzina 88.2 Mh/s. Isto kostaju kao 1070.

2 Likes