Al' haram im para

Pozdrav ekipo,

Shodno tome da je @Rux ‘‘simbolom katančića potvrdio’’ svoju pristrasnost na jednoj, možda i najosjetljivijoj, temi i time stavio do znanja da ovdje nema prostora za ostvarivanje nekih najosnovnijih ljudskih prava i da nisu svi ljudi dobrodošli.

Želim da vas obavjestim da napuštam ovaj forum. Ne zanima me otvoreni forum, na kojem ne smiješ da pitaš ono što te zanima, da kažeš ono što misliš, da pozoveš ljude na odgovornost… Na ovom forumu vi ste obični duhovi, a @Rux je Bog ove zajednice. Pisaćete i zanimaće vas ono što on misli da trebate pisati i ono što on misli da vas treba zanimati. Objektivno ne postoji - subjektivno se ne broji, bez obzira na realne činjenice… Jednostavno, ima tu slobodu da vam, istu, uskrati i onemogući.

U svo dužno poštovanje, članova ‘‘foruma’’ želim da vas pozdravim, ovim, posljednjim postom i da se zahvalim:

  • Bogu, Ocu foruma @Rux-u za veliku uštedu vremena u budućnosti. Nadm se da sam bar malo dao ‘‘života forumu’’ od, kako kažeš, 1300 članova i svega 3 aktivna među kojima si ti najdominantniji. Nadam se, da će nekada ljudi svojom aktivnoću baciti tebe u sijenku i donijeti ovom mjestu karakter foruma, a ne ličnog bloga.
  • @src na pozitivnom druženju i aktivnom učešću u osjetljivim temama. Žao mi je što si i ti grešan pred Bogom @Rux-om i ne možeš pronaći svoje mjesto u ovom privatnom digitalnom raju. Srećno dalje!
  • @Serpie takođe, bilo je zadovoljstvo diskutovati sa tobom.
  • svim drugim članovima koji su se uključili u diskusije…

Za sve buduće članove: Spremite se na diskriminaciju i restrikcije ako imate potrebu da javno diskutujete uži krug @Rux-ovih saradnika. Vaši problemi su nebitni, vaše želje su tamna (neprimjetna) sjena na crnoj i mutnoj podlozi onoga što vas zanima, nemate pravo da se interesujete za svoju bezbjednost, nemate pravo da se interesujete za svoj identitet, nemate pravo uopšte o tome da pričate.

Dakle, svu slobodu i užitak prava da znate, imate. Piše u zakonima. S tim u vezi, bujrum narode slobode!

Pozdrav!

1 Like

Sretan put po dukat žut

1 Like

Šteta i žao mi je što je do ovog došlo, ali sve je ukazivalo na to da teško može drugačije. Čuvaj se i ostani uporan u onom što si započeo, ja ne sumnjam da hoćeš.

Za nekog ‘plaćenik’, za nekog osoba raspoložena da podijeli svoja iskustva i saznanja bez ikakvih očekivanja zauzvrat. :slight_smile: Meni je sve što si pisao na navedenu temu izuzetno pomoglo da na neke stvari počnem gledati drugačije nego prije.

Pozdrav!

1 Like

Uvijek ja najgori od djece, kul.

Bog foruma :joy:

Prvi put zaključam temu, nakon 5god, odma najgori?

Najgori jer ne želim da se prepucavate preko naše zajednice?!

Šta reče, ti kao unio elan u forum, a ne znaš uopšte kako funkcionišemo i tu si da unosiš nemir u zajednicu to se vidjelo od starta :smiley:

Na discord serveru dobar dio community se sad smije tebi i ostalima koji ovo pokušavaju, samo udrite :smiley:

Ako nisi znao, drug moj forum je ovdje da se osnovno piše, a sva zezancija i cijeli community je na discordu, ali gdje bi ti to znao kad te neka mržnja pere.

Online 100 ljudi na discordu… a gdje su offline? :smiley:

Hvala ti na komediji, cijenim bar to

A sad, živio ti meni i sretno

P.S. Ovu ću sebi u goblen izvesti i to Wiehler.ov

Ovo sam sad uradio PIN na main discord kanalu, nek svi vide kako si ti meni pronicljiv i dubokouman :smiley:

Ostalima iz ove “klape” ću predložiti da dobro razmisle šta će reći tj. bubnuti jer nisam do sad testirao sigurnosne mehanizme foruma u slučaju ovakvih “dobrica”

Hmm… :thinking:
Bojim se da je ‘‘plitko’’ shvaćena poruka…komičana ali snažna…
u svakom slučaaju je ok da su mišljenja podjeljena i čini mi se da o tome ne smijemo pričati jer oni koji su razumjeli i ne smiju se…
@CyberMax moglo je to jednostavnije ali nisi trebao napustiti. kukavice će uvijek bježati od problema i realnosti
kako je tako je…lijep pozdrav

A šta ste vi to shvatili?

Ove smiješne optužne na moj račun? :smiley:

Ja kako vidim vi od kako ste se registrovali ovdje pokušavate nešto “shvatiti”, ali ne ide vam.

Pa gospodo, nemojte da “prdimo” na prazno, znate gdje se trebate obratiti ako smatrate da sam ja nešto nekome nažao učinio.

Do tada, bye bye ili što bi naš Đuro rekao

“MA BJAAAAAŽI”

1 Like

Eto ga…sad si pokazao… :slight_smile:
Previše pimaš 'k srcu čini mi se. Ako smijem da kažem, stvarno nije u redu da se diskriminišu oni koji ukazuju na nešto što bi mogla biti opasnost.
Znamo da si ‘‘dasa’’ i možeš zaustaviti to ali mislim da nije u redu. Lik nikoga nije vrijeđao, psovao i sl…tema je razumna.
Oni koji se boje nečega u svemu tome i kriju se kao pacovi ili su odgovori nevezani za suštinu. Ni slikovito ni konretno nije prihvaćeno.

Što se tebe lično tiče ok je što si aktivan, ali toliko umiješ da zamrsiš stvari to je nevjerovatno. Linčno sam to danas doživila i onda pola dana čačkam po linkovima i netu i u susjednoj HR vidim da je sve u skladu sa onim što je bivši kolega pisao.
Kada vidiš statut, ugovore…nedvosmisleno jasne i samu stvar o podacima i sve to što sam čitala ovdje (oprostite ne sjećam se doslovice i ne mogu citirati) i onda vidim epilog i komentr ‘‘ozbiljnog čovjeka’’

šta da pomislim?

Kopiranje članaka iz novina ili igrice mene ne zanimaju pretjerano. To ovdje dominira. Konkretne odgovore i nedvosmislene, da nisu kontrodiktorni je jako teško dobiti.

Sprdajte se i smijte se ako vam je tako ljepše…uklonite svakoga ko nije po vašoj mjeri i super. Zašto niste to radili dok je čovijek bio tu nego kada ‘‘čačne’’ tamo gdje boli, udaljite ga i onda o njemu pišete?
Nije fino pa mislite šta hoćete i radite šta hoćete.

@Rux ne primaj se lako i pokaži malo karaktera, neutralnosti i profesionalizma. Nemamo takav utisak, a ne znam ni tebe ni onog kojeg si počeo ‘‘ismijavati’’ nakon što je otišao.

Eto, ja kazah pa vidite šta ćete. Obavjestite me bar o tom ‘‘rošljitlju’’ prije nego i ja budem na crnoj listi :slight_smile:

1 Like

:slight_smile: i šta će biti sad?

Jel vi shvatate koliko ste ispali smiješni sada, komplet ova ekipa koja zadnjih sedmica spinuje neku “furku” a pooojma nemaju.

Dotični je prvi kojem je tema zaključana od prvog dana FORUMA, a tu smo 5. godina, o kakvom mi to forum fašizmu govorimo, pa dajte imajte malo obraza nismo svi glupi.

Bili ste fini sa nama na početku kako bi mogli udarati po firmi koja veze sa nama nema, a onda kad vidjeli da ne dopirete, krenuli ste na mene? :smiley:

Mene iskreno ne interesuje vaš utisak, pogotovo neko ko je došao sa sumnjivom namjerom i od prvog dana nešto komplikuje i traži, a kao muha bez glave.

Iskreno, nikada se nismo htjeli eksponirati zbog osoba kao što ste vi, ali nažalost vrijeme je i za vas…

Sretno nam, tj. meni i moja 4. člana foruma :smiley:

Šta očekuješ da ti kažem?
Niti udaram ‘‘furku’’ niti ‘‘diram’’ tvoju ekipu niti skrećem pažnju na sebe. Nisam prepotentna kao ti.
Jednostavno sam pitala šta me zanima, uključila se tamo gdje mi je zanimljivo…valjda tome služi ovo čudo od foruma?
Da li sam pogriješila nešto ako sam tako uradila?

Nisam skontala da je iko ‘‘udario po tebi’’ nego baš suprotno. Evo, još i vrijeđaš pa kažeš da sam ‘‘muha bez glave’’ ali ne smeta mi i hvala ti od srca.
Priznajem da nisam pametna kao ti i ne možemo svi biti ali nisam znala da je ovo forum samo za takve, ne za muhe bez glave.

Čemu onda služi ova stvar? Otvorena je za sve. Edukativno-zabavnog karaktera i samo za određenu grupaciju ljudi?
Reci mi? Ne znam da li sam zalutala? Stvarno nemam namjeru da radim bilo šta što ti spominješ i za šta me optužuješ.
Pitam i hoću da znam? Odem ja lako ako vam ne trebaju članovi poput mene, ne sumnjam da vam je fino.

P.S.
Ne branim nikoga niti bilo koga osuđujem. Pitam i diskutujem ako je moguće da se razumije to? I nemoj, molim te, da me svrstavaš u bilo koju ekipu je nisam ni na jednoj strani, shvatio to ili ne.

Ne znam ni u koju ‘‘ekipu’’ me svrstavaš? Vidim par ljudi koji bi nešto pričali i vidim po nekog pasivnog ko se povremeno javi. Treća ‘‘ekipa’’ si sam ti, aktivan i odgovaraš svakome.

Koje su to moje sumnjive namjere? Šta tražim? Pomoć, pojašnjenje i sl…zamisli!? Ne trebaš @Rux ništa pomagati meni ako je toliki problem. Licemjern je ako pomogneš nešto pa prozivaš poslije. Ne treba to nikome.

Naišla sam na forum, community, support, escrow…i kako se sve predstavljaš, pomislih, super…evo šta se ispostavilo? Ne znam šta je ovo od svega nabrojanog zahvaljujući tvom ponašanju a ne mom jer si se ti našao ugroženim i počeo vređati.

Ja priznajem da mi treba savjet i pomoć u vezi sa kriptom i da bih to dobila moram biti aktivna i pitati. Ti i ‘‘saradnici’’ ne mislite da je tako i sad se ‘‘eksponirate’’ zbog mene.

Ja se tebi najiskrenije izvinjavam što si bilo šta loše zaključio i pogrešno shvatio i ako sam te uvrijedila na bilo koji način, nije mi to bila namjera. Izvini što ne znam koliko i ti i što sam ovdje tražila bilo kakvu pomoć. Nadam se da možeš prihvatiti izvinjenje ?

1 Like

Znači ništa od roštilja, šteta :nerd_face:

Jesam li to rekla? :slight_smile:

1 Like

Ocito su ovdje neki pogrijesili forum. Mozda ste ipak trebali na neki forum koji je fokusiran na to.

Ukratko da Vas podsjetim.
Mi se ovdje ne bavimo ljudskim pravima i licnom sigurnosti podataka, to svak zase.

Mi ovdje diskutujemo o tehnologiji, blockchainu i kriptovalutama, i naravno o igricama.

Vidim sav problem oko BCX-a, sta koga od vas zanima sta cu ja raditi sa svojim kriptovalutama ili kome cu dati svoje podatke. To apsolutno nema veze sa ovim forumom gospodo “noobs”.

A Rux jes Bog i jos je i SatoshiNakamoto, to ja znam.

2 Likes

http://www.mvp.gov.ba/vanjska_politika_bih/multilateralni_odnosi/ljudska_prava_u_bih/?id=164

E ovo si ti trazio druze, pogrijesio si site, ajd svakome se desi.

2 Likes

Ugodno sa korisnim

3 Likes

BOG FORUMA :smiley:

Hajd super, vođa je već bila prevaziđena fraza…trebala nam je nova

2 Likes

yel mene neko ovdje zay :smiley:

A sad mi je jasno mnogo stvari … kao što sam pretpostavio, u pitanju je konkurencija BCX-u… pod nazivom DCX?

Konkurencija koja je na toliko podmukao način pristupila, tako što je koristila nas kao Crypto.ba zajednicu da bi na neki način oštetila BCX, gdje kada su vidjeli da ne dopiru do njih udarili po nama? :smiley: WOW

Gdje ćeš na nas, jedinu zajednicu kripto frikova u BiH ti prozivas i nakon toga planiraš praviti mjenjačnicu… jao jao

BCX vs DCX … pa ovo nema ni u Street Fighter-u

Kremenović, Šljivar i Jotić osnovali kripto mjenjačnicu

3 Likes

Jedva cekam da ih rastrgam.

I to samo zbog onog kretena.

Kakav supacki potez, fuj, al kakvi oni takva i mjenjacnica.

Long Live BCX

1 Like

Evo još jednom, da ne bude Rux i njegovi kripto konjanici najgori.

Svaka konkurencija ako je zdrava, ona je odlična za sve nas u ovoj zajednici, gdje svako razuman će razmjeti šta znači zdrava konkurencija.

Evo meni je lično drago da se otvara još jedna mjenjačnica u BiH, vjerujte mi… pa kud će bolja vijest.

Ali sada da vidim kako će DCX da riješi ovo sve, jer po svemu sudeći oni neće imati KYC, niti će šta ikoga pitati.

Ja se sad pitam, pošto smo u BiH, kako oni planiraju raditi bez ovih osnovnih parametara za sigurnost i kupaca a i sebe :smiley:

Pozdravljam zdravu konkurenciju!

2 Likes

Boziji andjeli ce im biti nad glavom i cekati pogresan korak.

1 Like